eur:
390.65
usd:
364.14
bux:
68411.47
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
A Vaskupola nevű izraeli rakétaelhárító rendszer Jeruzsálem közelében 2024. április 14-én. Irán hajnalban rakéta- és dróntámadást indított Izrael ellen, válaszul arra, hogy izraeli repülőgépek április elején lerombolták az iráni konzulátust Szíriában.
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Szultan

Lesz válasz az iráni támadásra, és az is kiszivárgott, mikor

A Nevatim légibázison járt Herzi Halevi - ez volt az egyetlen olyan célpont, melyben kárt okozott a hétvégi iráni támadás.

Herzi Halevi tábornok, az izraeli haderő (IDF) vezérkari főnöke a Nevatim légibázison katonáihoz beszélve kijelentette: lesz válaszintézkedés.

"Előre tekintünk, vizsgáljuk a lehetőségeket, de ilyen sok rakéta, cirkálórakéta, drón kilövése Izrael állam területe ellen választ fog kapni" – fogalmazott a Times of Israel cikke szerint, amelyet a Portfolio szemlézett.

Később a kijelentést megerősítette egy angolnyelvű, nyilvánosan közzétett videóüzenetben is.

Halevi azt nem konkretizálta, hogy a válaszcsapás katonai jellegű lesz-e, vagy valamilyen aszimmetrikus ellenintézkedést tervez Jeruzsálem.

Mint ismert, az Egyesült Államok korábban közölte, továbbra is támogatja Izraelt, de nem vesz részt egy Irán területe elleni katonai akcióban, így lehet, hogy nem katonai, hanem más jellegű válaszra számíthat Teherán.

A vg.hu beszámolók alapján azt írta, hogy Izrael háborús kabinetje a hétfői ülésén arra jutott, hogy

"jövő hétfő körül" várható válaszlépés.

Jeruzsálem óvatosságra szólította fel a kabinetet, hangsúlyozva, hogy a döntésük miatt ne robbanjon ki "regionális háború".

(A nyitóképen: A Vaskupola nevű izraeli rakétaelhárító rendszer Jeruzsálem közelében 2024. április 14-én.)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.30. kedd, 18:00
Szánthó Miklós
az Alapjogokért Központ főigazgatója
Az egész világ baját megoldaná egy apró olajmonarchia, de ennek megkérik az árát

Az egész világ baját megoldaná egy apró olajmonarchia, de ennek megkérik az árát

Számos konfliktus zajlik jelenleg a világban, amelynek egyelőre nem látszik a megoldása. A nyílt fegyveres összecsapások a világ nagy részének többnyire nem áll érdekében, ezért ilyenkor viszonylag hamar felbukkannak azok a szereplők, akik megpróbálnak közvetíteni a szemben álló felek között. A 21. században egyre gyakrabban merül fel a hasonló ügyeknél a Perzsa-öböl apró olajmonarchiája, Katar neve. Emögött pedig hosszas építkezés, de komoly stratégiai célok is felmerülnek. Elemzésünkben annak járunk utána, hogy pontosan mi motiválja Dohát a békés rendezések elősegítésében és mit nyerhet ezzel pontosan az ország.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×