Infostart.hu
eur:
378.17
usd:
317.94
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira
Senior citizens in a retirement home exercise room.
Nyitókép: RichLegg/Getty Images

Egy kellemetlen hír a nyugdíjkorúaknak, ha sokáig akarnak élni

Dolgozni kell életünk végéig - ezt üzeni egy 101 éve amerikai neurológus.

Az ember soha nem menjen nyugdíjba - legalábbis a 101 éves Howard Tucker clevelandi neurológus ezt az irányt követi és a közösségi médiában másoknak is megmutatja.

Howard Tucker a Guiness világrekorderei között ő a világ legidősebb praktizáló orvosa cím birtokosa. A koreai háborúban - 1950–1953 között - vezető neurológusként szolgált az amerikai hadseregben. Hamarosan dokumentumfilm jelenik meg róla, de addig a TikTokon, az Instagramon és a Facebookon találhatják meg az érdeklődők - írja a mfor.hu.

Azt mondja: munkával, társadalmi érintkezéssel és szórakozással tréningezni kell az ember agyát. Ezt az izmok erősítéséhez hasonlítja. Az öregedéssel lassul az idegsejtek működése és gyengül az agyi vérkeringés, ám a folyamatos agytréning segít jó karban tartani az „agyi izmokat”.

A hosszú élet titka lehet továbbá, hogy naprakészen tartja magát szakterülete új ismereteiből. Emellett szeret életrajzokat és detektívregényeket olvasni.

Címlapról ajánljuk
Rubio érkezik, Vance vagy Trump jöhet – Magyarics Tamás: nem véletlen az időzítés

Rubio érkezik, Vance vagy Trump jöhet – Magyarics Tamás: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt vesz a 62. Müncheni Biztonsági Konferencián – február 15-én és 16-án Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet a kétoldalú és regionális érdekek megerősítéséről, egyebek mellett a globális konfliktusok rendezését célzó békefolyamatok iránti elkötelezettségről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerség elmélyítéséről. Magyarics Tamás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen Magyarországra és Szlovákiába látogat.

Választás 2026, jelölőszervezetek – Frissült a lista

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az április 12-ei országgyűlési választásra keddi ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Atomkatasztrófa miatt kongatják a vészharangot, orosz áttörést vertek vissza Pokrovszknál – Orosz-ukrán háborús híreink kedden

Atomkatasztrófa miatt kongatják a vészharangot, orosz áttörést vertek vissza Pokrovszknál – Orosz-ukrán háborús híreink kedden

Oroszország az eddigi legsúlyosabb támadását hajtotta végre február 7-én az ukrán atomerőműveket kiszolgáló nagyfeszültségű alállomások ellen, a csapássorozat következtében Ukrajna nukleáris áramtermelése nagyjából a felére esett vissza. Oroszország az alállomások megsemmisítésével próbálja leválasztani az erőműveket a hálózatról, ez azonban nincs kockázat nélkül: az atomerőműveknek biztonsági okokból folyamatosan áramra van szükségük, különben pedig tartalék dízelgenerátorokra kell támaszkodniuk. Ha viszont ezek meghibásodnak, órákon belül atomkatasztrófa következhet be. Közben az ukrán haderő visszavert egy nagyszabású orosz áttörési kísérletet a pokrovszki frontszakaszon: a Spartan egység légi felderítése időben észlelte az orosz csapatmozgást, az ukrán alakulatok pedig csapást mértek a támadókra. A Bloomberg tegnap megírta: az Európai Unió több forgatókönyvet is vizsgál Ukrajna leendő tagsága kapcsán egy esetleges békemegállapodás részeként. Az egyik lehetőség szerint Ukrajna már a formális csatlakozás előtt megkapná a tagságból fakadó védelem egy részét. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×