Infostart.hu
eur:
377.4
usd:
318.28
bux:
129412.09
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Nyitókép: Számítógépes grafika a Vénusz Eistla Regio nevű részéről (NASA NSSDCA Photo Gallery)

Az oroszok elfoglalnák a Vénuszt

Az életre mutatró jelet találtak a bolygón, így felértékelődött a jelentősége, Oroszország azonnal lépett.

Egy kutatócsoport bejelentette, hogy a Vénusz légkörében foszfinnyomokat fedezett fel. Ezt a gázt bizonyos mikroorganizmusok termelik anaerob, vagyis oxigéntől elzárt környezetben. A rögzített adatok alapján gondolják azt a tudósok, hogy esetleg ilyen baktériumok élhetnek a Vénusz légkörében.

Dmitrij Rogozin, az orosz Roszkoszmosz repüléstechnikai vállalat vezetője azzal reagált a felfedezésre, hogy a Vénusz Oroszországhoz tartozik, és szeretnének további küldetéseket indítani a bolygóra – írja a hirado.hu.

"Hazánk volt az első és egyetlen, amelyik sikeresen landolt a Vénuszon” – mondta Rogozin a TASZSZ hírügynökség szerint a 2020-as HeliRussia kiállítás résztvevőinek.

Hisszük, hogy a Vénusz orosz bolygó

– fogalmazott Rogozin.

A Szovjetunió 1961 és 1983 között a Venyera-program keretében vizsgálta a Vénusz felszínét.

Címlapról ajánljuk
Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Elemző: ezt csak egyszer lehet eljátszani, és utána valószínűleg vége az iráni vezetésnek

Irán nyilvánosságra hozta, mit lépne, ha az Egyesült Államok háborút indítana ellene. Teherán rakétazáporokat, proxyhaderők bevetését, kibertámadásokat, valamint a Hormuzi-szoros lezárását, azaz a globális olajszállítások megzavarását ígéri. A szoroson halad át a világ olaj- és LNG-termelésének a 20 százaléka, ugyanakkor ennek akadályozását nem véletlenül nem lépte még meg soha Teherán – mondta az InfoRádióban Tatár Mihály, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője.

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×