Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

A legdurvább vírusok néhány óra alatt válnak világméretűvé

Napjaink számítógépes vírusai képesek néhány óra alatt az egész világon fertőzni. A vírusirtók készítői sajnos jellemzően a vírusok programozói mögött járnak, a kérdés a leggyakrabban csak az, hogy mennyivel.

A számítógép vírusok folyamatosan fejlődnek - mondta Nemes Dániel számítástechnikai szakértő. A legújabb módszer, hogy titkosítják a számítógépen lévő dokumentumokat és bizonyos pénzösszeg átutalásához kötik azok feloldását.

Az elmúlt évek, évtizedek alatt sokat változtak a számítógépes vírusok. Míg korábban íróik csak azt akarták bebizonyítani: képesek elérni az egyes számítógépeket, manapság, az internet általánossá válásával egy új vírus akár néhány óra alatt világméretűvé válhat.

Működési mechanizmusuk és terjedésük is sokat változott. Manapság már a kifejezett rongálás vagy a pénzszerzés a vírusírók célja. Vannak, amelyek megfigyelik billentyűzetünk mozgását, és így próbálják megszerezni netbankos kódjainkat, mások a monitorképet figyelik.

De olyan vírusok is akadnak, amelyek egyszerűen lekódolják fájljainkat, és csak akkor adják meg az azok feltöréséhez szükséges kódokat, ha átutalunk egy számlára egy bizonyos összeget - mondta Nemes Dániel.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×