Infostart.hu
eur:
362.65
usd:
311.31
bux:
150755.02
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Rekordot döntöttek a pandák

Rekordot döntöttek a kihalófélben lévő emlősök: tavaly 30 óriáspanda született fogságban. Van tehát remény fajuk megmentésére.

A karácsonykor született iker pandakölykökkel együtt tavaly összesen harminc fekete-fehér bambuszevő született a különböző állatkertekben és rezervátumokban, így már 217 óriáspanda él fogságban.

A hírek szerint csupán 1590 panda él a vadonban, főleg Kína Szecsuán és Shaansi tartományában.

A kommunista országban ötven éve végeznek mesterséges megtermékenyítést a rendkívül lassan szaporodó állatokon. A nőstény pandák évente csak egyszer fogamzásképesek, és általában két kölyköt hoznak világra.

Az óriáspandák amellett, hogy az ember folyamatosan foglalja el életterüket, nagyban függnek fő táplálékuk, a bambusz fejlődésétől. A bambusz hatvanévenkénti virágzása, majd elpusztulása nagyban veszélyezteti a szabadon élő pandákat.

Címlapról ajánljuk
Ráfizethet a gyerekekre építő üzletre a Meta, elképesztő összegről állapodtak meg

Ráfizethet a gyerekekre építő üzletre a Meta, elképesztő összegről állapodtak meg

Az amerikai közösségi média történetének egyik legjelentősebb gyermekvédelmi jogi ügyében egyezségre jutott a Facebook anyavállalata, a Meta az őt perelő amerikai államokkal, aminek értelmében az óriásvállalat maximum 16,68 milliárd dollárt fizet nekik – derül ki a szerdán nyilvánosságra hozott bírósági dokumentumokból. Baracsi Katalin internetjogász szerint akár Európában is jogszabálymódosításokat indíthat el a folyamat.

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.
Tisza-kormány: súlyos ügy pattanhat ki a Gondosóra-program körül, ülésezett az MNB-s visszaéléseket feltáró bizottság

Tisza-kormány: súlyos ügy pattanhat ki a Gondosóra-program körül, ülésezett az MNB-s visszaéléseket feltáró bizottság

Megtartotta első ülését az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró parlamenti vizsgálóbizottság, amely elfogadta munkatervét: a testület négy blokkban végzi majd munkáját, és akár helyszíni vizsgálatokat is tarthat. A kormány szerdai ülésén több mint negyven napirendi pontot tárgyalt, köztük az uniós források lehívását, a költségvetést, az aszályhelyzetet és a paksi erőmű újraindítását. Felmondták a Fidesz és a Gondosóra-program közötti adatfeldolgozási szerződést, egyúttal teljes körű auditot rendeltek el annak feltárására, történt-e visszaélés a program felhasználóinak személyes adataival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×