Infostart.hu
eur:
359.88
usd:
316.31
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs

A jól táplált rabok kevesebbet erőszakoskodnak

Erősen bírálják a brit börtönfelügyeletet, amiért nem folytatja azt a vizsgálatot, amelynek korábbi részében megállapították: a megfelelő étrend jelentős mértékben csökkenti az erőszakot a börtönökben.

A megfelelő összetételű táplálkozás nagymértékben csökkenti az antiszociális viselkedést - jelentette ki Lord Ramsbotham, a brit börtönök korábbi főfelügyelője.

Állítását alátámasztja egy néhány évvel korábbi vizsgálat: egy, fiatalkorúak javítóintézetében végzett kísérletben azt tapasztalták, hogy azok a fiatalok, akiknek vitaminokat, ásványokat és zsírsavakat adtak, sokkal kezelhetőbbek voltak, mint akik placebót kaptak.

A tanulmány 2002-es publikálása óta többször próbálták megismételni nagyobb méretekben a kutatást, de eddig erre nem került sor, mert a börtönfelügyelet megakadályozta azt.

Hollandiában viszont elvégeztek egy hasonló vizsgálatot, és azt tapasztalták, hogy az egészségesebb étrend 40 százalékkal csökkentette a börtönökben az erőszakot.

Az angliai és walesi börtönök minden korábbinál zsúfoltabbak, közel 80 ezer elítélt raboskodik bennük.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×