Infostart.hu
eur:
362.23
usd:
312.27
bux:
150853.27
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

Elméletben lehetséges a fénysebességnél gyorsabb űrhajó

Az űrkutatók szerint a téridő meggörbítésével lehetséges a fénysebességnél gyorsabb űrjármű megalkotása. A szerkezet egy "téridő buborékban" helyezkedne el, amelyet negatív energiamezők kötnének meg, s így száguldana keresztül a világűrön.

A kémiai és nukleáris hajtóművek, a napszél vitorlások és az iongyorsítók túl lassúak ahhoz, hogy elérjük akár a legközelebbi csillagrendszert egy emberöltőn belül.

A fénysebességnél gyorsabb repüléssel (másodpercenként 299.337,098 kilométer) négy év alatt elérhető lenne az Alfa Centauri.

A jelenleg még csak elméletben létező téridőgörbítő közlekedési eszköz elvét Mexikói Nemzeti Független Egyetem elméleti fizikusa, Miguel Alcubierre, a Cardiffi Egyetem elméleti fizikusa, Chirs Van Den Broeck, valamint a portugál matematikus, José Natario dolgozta ki - írja a PopSci tudományos portál.

Címlapról ajánljuk
Egyetlen pillanatnyi elbóbiskolás a buszvezetői ülésben az erőhatások miatt is nagyságrendekkel veszedelmesebb – szakértő

Egyetlen pillanatnyi elbóbiskolás a buszvezetői ülésben az erőhatások miatt is nagyságrendekkel veszedelmesebb – szakértő

A buszokban van biztonsági öv ugyanúgy, mint a gépkocsikban, viszont egyrészt nagyon ritkán használják, másrészt a kocsi a baleset pillanatában is sokkal biztonságosabb objektív fizikai paraméterek miatt. Ezekről is beszélt a lengyel zarándokok M3-ason történt vasárnapi tragédiájával összefüggésben Hajas József igazságügyi gépjárműszakértő.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×