Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Szűcs Luca Virág (b) és a japán Emura Miszaki a 2024-es párizsi nyári olimpia női kard csapatversenyének negyeddöntőjében a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. augusztus 3-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Érem nélkül marad a magyar női kardcsapat

A kétszeres világbajnok magyar kardválogatott 45-37-re alulmaradt Japánnal szemben a párizsi olimpia negyeddöntőjében.

A negyeddöntőben Pusztai Liza kezdett Takasima ellen, és 5-3-as hátrányba került. Szűcs Luca folytatta Emurával szemben, és eggyel csökkentette a különbséget, 9-10-zel adta át. Majd Márton Anna következett és a csapat legrutinosabb tagja ellentmondást nem tűrő vívással 6-1-re verte Fukusimát, így 15-11-re vezettek a mieink.

Szűcs Luca és Takasima asszója döntetlennel ért véget, mindketten öt tust vittek be. Pusztai Liza viszont egyáltalán nem találta az ellenszert Fukusima ellen, kiesett a ritmusból, sorra kapta a tusokat. 0-9 lett a vége, ezzel pedig 25-20-ra már a japánok álltak jobban. Márton Annára várt a feladat, hogy megkezdje a felzárkózást, vezetett is kettővel, ám Emura döntetlenre hozta ki a végét.

Szűcs Luca bátran vívott Fukusima ellen, fokozatosan csökkentette a hátrányt. 8-3-ra is vezetett, ám a végén két tust a japánnak adtak, így 33-35-ről folytatódhatott a negyeddöntő.

Márton Anna nem tudott közelebb kerülni, bár nagyot küzdött, 4-4 után Takasimának adták a végén a vitatott találatot.

A becserélt Battai Sugár Katinka lett a befejező ember. Emura, az egyéni vb-győztes állt vele szemben, és a japán 5-0-lal hozta az asszót, ezzel pedig 45-37-re nyerték a negyeddöntőt.

A világbajnoki címvédő magyar női kardcsapat így meglepetésre érem nélkül marad, az 5-8. helyért először az olaszokkal vív majd.

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×