Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
Vámos Márton (b) és a japán Adacsi Szeija a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Magyarország - Japán mérkőzésen a Párizs melletti Saint-Denis-ben lévő Vizes Központban 2024. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Könnyed játék, 17 lőtt gól a japánok ellen

A magyar férfi vízilabda-válogatott végig fölényesen vezetve, 17-10-re megnyerte a japánok elleni csoportmérkőzést.

A magyar férfi vízilabda-válogatott Japán ellen játszik a csoportszakaszban. Ez Varga Zsolt együttesének harmadik mérkőzése.

A csoportban, ma, korábban, Spanyolország-Szerbia 15-11, Ausztrália–Franciaország 9-8.

Alig több mint egy perc elteltével gyors magyar passzok után Molnár Erik megkapta a labdát centerben és belőtte az első gólt, 1-0.

Kimaradt az első japán emberelőny, az ellentámadásból Vámos Márton tiszta lövő helyzetbe került, az pedig általában gólt jelent. Most is, 2-0.

A japánok a 3. perc végén ziccerbe kerültek, de Vogel Soma nagy bravúrral védett. Az ellentámadásban emberelőnyt kaptunk, Fekete Gergő fejezte be a támadást, góllal, 3-0.

Nisimura először védett, Zalánki Gergő lövésénél. Aztán másodszor, Hárai Balázs csavarjánál.

Újabb előnyt kaptak a japánok, Vatanabe belőtte, 3-1. Aztán egy kihagyott magyar lehetőség után Adacsi megszerezte a második góljukat, 3-2.

Szerencsére Zalánki Gergő passzából Angyal Dániel azonnal válaszolt, a negyedik magyar gólt dobta. Okos magyar passzolás után Varga Dénes belőtte az ötödik gólt, 1:22 volt akkor még a negyedből.

Letelt az első játékrész nyolc perce, 5-2 a magyar csapatnak.

Vatanabe a vízről behúzta a japánok harmadik gólját, 5-3.

Majdnem eltelt a negyed fele, mire jött az újabb magyar gól, addig passzolgatott a társaság, ameddig Hárai Balázs tiszta helyzetből lőhetett, 6-3.

Négy másodperc volt a magyar emberhátrányból, amikor Okava lőtt, 6-4.

Válaszként Vígvári Vince akkora gólt lőtt, hogy a labda fennakadt a hálótartón, 7-4.

A következő gólt Varga Dénes lőtte, távolról, a jobb alsó sarokba küldte a labdát, 8-4.

A negyed lejárta előtt öt másodperccel kapott emberelőnyt a csapat, ennyi is elég volt a gólhoz, Vígvári Vince lőtte, 9-4.

Félidő.

Kevés gólt hozott a harmadik negyed első fele, egy it, egy ott, nem baj, 10-5, megnyugtató volt az előny. A japánok kapust is cseréltek, Nagy Ádámot ez cseppet sem zavarta, 11-5.

Zalánki Gergő megvárta a legtökéletesebb pillanatot az átadásra, Vígvári Vince már a harmadik gólját lőtte, 12-5.

Inaba szépített, 12-6. Ez volt az állás a harmadik negyed után.

Megint japán góllal kezdődött a nyolc perc, Szudzuki lőtte, 12-7. Ám Vámos Márton rögtön visszaállította a különbséget, 13-7.

Kicsit lanyhul a figyelem a védekezésben, 13-8.

Még nagyjából egy fél negyed volt hátra, a magyar csapat kapust cserélt, Bányai bemutatkozott. Kifejezetten jól szállt be, két védéssel indított.

Zalánki Gergő belőtte a 14-8-at jelentő gólt.

Büntetőből Manhercz Krisztián lőtte a tizenötödiket, minden mezőnyjátékos szerzett már gólt a japánok ellen.

Inaba is lőtt egy ötméterest, 15-9.

Varga Dénes lőtt, a változatosság kedvéért büntetőt, kimaradt. Viszont elölmaradt, így a japán labdavesztés után gólt lőtt, 16-9, majd egy újabb Vígvári-góllal 17-9.

Japán góllal zárult a mérkőzés, 17-10 a vége.

Címlapról ajánljuk
Olajtankert bombáztak le az irániak, beleremeghet a világ kőolajpiaca

Olajtankert bombáztak le az irániak, beleremeghet a világ kőolajpiaca

Miután Irán közölte, hogy válaszul az amerikai–izraeli légitámadásokra lezárják a világ egyik fő „kőolaj-ütőerét”, a Hormuzi-szorost, iráni rakétatalálat ért egy olajtankert. A világ kőolajpiacán nagy változások jöhetnek, akár nagy áremelkedés is elképzelhető. A magyar kormány szerint ebben a kiélezett helyzetben különösen fontos, hogy Ukrajna újraindítsa a szállítást a Barátság kőolajvezetéken Magyarország felé.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
Új vezetők vették át Iránt, Teherán súlyos támadás alatt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Új vezetők vették át Iránt, Teherán súlyos támadás alatt, milliós városokra záporoznak a rakéták - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról

Tegnap reggel megtámadta az Egyesült Államok és Izrael Iránt, a cél az iszlamista rezsim megbuktatása, az atomprogram és a ballisztikus rakétaprogram leszerelése. Irán ma reggel hivatalosan is megerősítette: meghalt Ali Hámenei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője. Az ország irányítását egy háromfős testület veszi át. A háború folytatódik: az Iszlám Forradalmi Gárda Hadtest a szomszédos országokat bombázza, támadás érte ma Izraelt, Irakot, Jordániát, az Egyesült Arab Emírségeket, Katart, Kuvaitot és Bahreint is. Dubajt és Dohát majdnem olyan intenzíven rakétázza Irán, mint Izraelt - az emírségekben már legalább hat rakéta / drón talált be és halottak is vannak. Iránban tízezrek vannak az utcákon, akik bosszúért tüntetnek, Pakisztánban és Irakban az amerikai követségek épületeit támadják helyiek. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×