Infostart.hu
eur:
353.32
usd:
305.51
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő

Recep Tayyip Erdogan: „A büntetést nem Merih kapta, hanem a török nemzet”

Továbbra sem csillapodnak a kedélyek Törökországban, a válogatott szereplésével kapcsolatban. A Millinek becézett nemzeti tizenegy szinte kizárólag elismeréseket kap, a Fanatik és a Hürryiet is idézte a holland szövetségi kapitány, Ronald Koeman dicséretét, amely szerint a törökök megérdemelték volna az egyenlítést a hajrában. A negyeddöntőt a helyszínen megnéző köztársasági elnök ugyanakkor úgy véli, az UEFA egy politikai ítélettel sújtotta a török válogatottat, sőt, Törökországot.

A negyeddöntőben, eltiltása miatt, nem játszhatott Mirel Demiral, a nyolcaddöntő hőse, aki az osztrákok elleni nyolcaddöntős siker után két kezével farkasfejet formázva ünnepelt. A mérkőzésről hazautazva Recep Tayyip Erdogan elnök a repülőgépen interjút adott török újságíróknak, s ezt mondta: „Először is szeretnék gratulálni a Török Labdarúgó-szövetség elnökségének, a stábnak és mindenkinek, aki hozzájárult a sikeres szerepléshez. Mint ismeretes, ezt a meccset az UEFA Merih Demiral eltiltása kapcsán hozott elhamarkodott és igazságtalan döntésének árnyékában játszották. A büntetést nem Merih kapta, hanem a török nemzet. Hogy őszinte legyek, az UEFA Merihnek adott kétmeccses eltiltása komoly árnyékot vetett az Európa-bajnokságra. Ezt nem lehet megmagyarázni, ez tisztán politikai döntés. Ez a döntés elsötétítette a lelkiismeretet, de hála Istennek nem befolyásolta állampolgáraink lelkesedését.”

A köztársasági elnök mellett ott ült a díszpáholyban a korábbi világbajnok német válogatott középpályás, a török nemzetiségű Mesut Özil. A 35 éves exfutballista a meccs előtt az Instagramon keresztül osztott meg egy fotót Demiral ünnepléséről. Néhány nappal korábban Özil félmeztelenül pózolt egy fotón, amelyen a mellkasi tetoválása látható három félholddal és egy üvöltő farkassal – a „szürke farkasokkal” kapcsolatos szimbólumokkal. A Hürriyet emlékeztetett arra, hogy a farkasköszöntés általában az Ülkücü mozgalomhoz és annak ideológiájához való tartozást vagy rokonszenvet fejezi ki.

Ami a törökök a pályán mutatott teljesítményét illeti, a lapok beszámolnak arról, hogy több, a 2023–2024-es idényben otthon játszó válogatottjuk iránt érdeklődnek nyugat-európai klubok. Elsősorban a kiváló balhátvéd, az egyébként korábban holland utánpótlás-válogatott Ferdi Kadıoğlu számíthat jó ajánlatokra, állítólag a Borussia Dortmund és az Arsenal is szerződtetné. (A hátvéd korábban Szalai Attila mellett játszott a Fenerben.) A másik sokak által kiszemelt játékos a Galatasaray csatára, Barış Alper Yılmaz.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×