Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
331.3
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Kós Hubert a férfi 100 méteres hátúszás középdöntőjében az úszók rövidpályás világbajnokságán a Duna Arénában 2024. december 10-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Hiába úszott magyar csúcsot Kós Hubert a vb-döntőben

Negyedik helyen végzett a férfi 100 méter hát döntőjében Kós Hubert a szingapúri vizes világbajnokságon.

Kós Hubert országos csúccsal a negyedik helyen végzett 100 méter háton a szingapúri vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek keddi napján.

Előzetesen az egyik legizgalmasabb fináléra készültek a szakértők, hiszen a középdöntőben a legjobb idővel, országos csúccsal (52.21) első Kóst és a nyolcadik helyen bejutott orosz Miron Lifincevet mindössze 36 század választotta el egymástól. Rajtuk kívül ott volt a mezőnyben a szám olimpiai bajnoka, a világcsúcstartó Tomas Ceccon, a Tokióban ezüstérmes orosz Kliment Kolesznyikov, vagy a Párizsban Kós mögött 200-on második görög Aposztolosz Hrisztu.

Kós nem kapta el túl jól a rajtot (0.63 másodperces reakcióidő), ugyan csak negyediknek fordult, de fantasztikus víz alatti munkájának köszönhetően az élre került. A 22 éves magyar húsz méterrel a vége előtt még vezetett, riválisai azonban a hajrában megelőzték.

Országos csúcsából egy századot faragva, 52.20 másodperccel lett negyedik.

A számot a dél-afrikai Pieter Coetze nyerte 51.85-ös idővel.

„Messze voltam az éremtől. Nem tartok ott 100 m háton, ahol tartanom kéne, és ahol a többiek tartanak, de egy év alatt sokat dolgoztam, javultam. Még többet kell dolgoznom, hogy érmes legyek ebben a számban 2027-ben. Tudtam, hogy nagyon nehéz döntő lesz, 70 méteren már nagyon fájt is. Megadtam az esélyt a versenynek, 50-ig mindent úgy csináltam, ahogy kell, de a második fele már nem úgy sikerült. Büszkének kell lennem” – nyilatkozta a verseny után Kós Hubert.

Eredmények, férfi 100 m hát,

világbajnok: Pieter Coetze (Dél-afrikai Köztársaság) 51.85 másodperc

2. Tomas Ceccon (Olaszország) 51.90

3. Yohann Ndoye-Brouard (Franciaország) 51.92

4. KÓS HUBERT 51.20

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×