Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Kós Hubert a férfi 100 méteres hátúszás második elődöntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 28-án. A magyar versenyző nem jutott be a döntőbe.
Nyitókép: Derencsényi István

Sós Csaba: Kós Hubert még úgy is tudott előre lépni, hogy már mindent elért

Kós Hubert egy napon belül bronzérmet szerzett 200 vegyesen és biztosította helyét a 200 hát pénteki döntőjében. A magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya szerint ha az úszózseni holnapra ki tudja pihenni magát, senki sem állhat majd az útjába.

Bronzérmes lett Kós Hubert 200 méteres vegyesúszásban, majd a harmadik idővel került a 200 méter hát döntőjébe a szingapúri világbajnokságon.

„Jelentőset lépett idén előre, még ha furcsán is hangzik ez, tekintve, hogy mindent elért már, amit az úszásban el lehet” – mondta az InfoRádióban Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya, emlékezetve, hogy Kós Hubert két új számot is felvett a palettára; 100 háton nagyon ígéretes volt az elért negyedik helye, ott látható volt, hogy bejelentkezett az érmekért folyó csatába, 200 vegyesen pedig korábban még nem is indult – mondta. A szövetségi kapitány hangsúlyozta:

„nagyon kevesen tudják megcsinálni, amit Kós Hubert csütörtökön véghez vitt, azaz egy szám döntőjében bronzérmet szerzett, egy másikban pedig minden idők legerősebb hátúszó mezőnyében biztosította a helyét a pénktei döntőben”.

A szakember szerint a fiatal úszófenomén 200 hát elődöntője jobban is sikerülhetett volna, nem olyan erővel indult, ahogyan azt gondolta, ráadásul közben mindkét lába begörcsölt, „de a lényeg, hogy bekerült a döntőbe”. Vannak komoly riválisai is, de Sós Csaba szerint Kós Hubert olimpiai bajnokként mindenképpen éremesélyes, ez a versenyszám egyértelműen az ő területe.

A szövetségi kapitány azt nem tudja, hogy az úszó mennyit lehet még képes javítani az eredményén, mivel ebben a számban korábban nem versenyzett. Szerinte az a nagy kérdés, hogy ki tudja-e pihenni magát péntekre. „Ha igen, akkor senki sem állíthatja meg”.

A 200 vegyesen elért bronzérem kapcsán a szövetségi kapitány leszögezte, hogy mindenképpen nagy győzelem, pláne annak fényében, hogy az áprilisi országos bajnokság fél másodperce után most közel 2 másodperccel javította az idén felállított legjobb idejét. Ezt komoly előrelépésként értékelte, és úgy fogalmazott, tekintve, hogy korábban vegyes úszó volt, az első Európa-bajnoki aranyát is 200 vegyesen szerezte, további fejlődés is várható még.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×