Infostart.hu
eur:
384.88
usd:
327.82
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Viktor Gyökeres, a Sporting Lisboa (j) és William Saliba, az Arsenal játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának ötödik fordulójában játszott Sporting Lisboa-Arsenal mérkőzésen a lisszaboni Alvalade Stadionban 2024. november 26-án.
Nyitókép: MTI/AP/Armando Franca

Viktor Gyökeres a világelső

A magyar felmenőkkel rendelkező svéd Viktor Gyökeres vezeti a világ legeredményesebb labdarúgóinak nemzetközi rangsorát az országos bajnokságokban szerzett találatok alapján az IFFHS legfrissebb kimutatása szerint.

A futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet száz nemzeti pontvadászat adatait figyelembe vevő listájának élén az év első négy hónapja alapján 14 meccsen elért 20 góllal áll a portugál Sporting 26 éves csatára, aki csak áprilisban nyolcszor vette be az ellenfelek kapuját. Mögötte két 17 gólos játékos következik a sorban: az iraki Mohanad Ali (Al-Shorta), illetve Alex, az indonéz Dewa United brazil légiósa.

Gyökeres lisszaboni klubcsapatával a nemzeti bajnokságban tavaly 36 gólig jutott. Emellett a hazai és nemzetközi kupákban 16-szor, a svéd válogatottban pedig 10-szer volt eredményes, így 2024-ben összesen 62 találatával hatalmas fölénnyel érdemelte ki az IFFHS díját, amely az abszolút gólkirálynak jár évente.

Címlapról ajánljuk
40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×