Infostart.hu
eur:
387.48
usd:
330.49
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
A magyar válogatott a Magyarország - Norvégia férfi jégkorong világbajnoki felkészülési mérkőzésen a Győri Egyetemi Jégsport Központban 2025. április 18-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Új tagokkal bővül a válogatott, beindul a nagyüzem

Két nap pihenőt követően keddtől folytatja a munkát a májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott.

Ekkor már tagja lesz a keretnek a Gyergyói HK-val múlt héten Erste Liga-bajnok Fejes Nándor, Sárpátki Tamás és Vincze Péter is. Csütörtökön érkezik Garát Zsombor, aki vasárnap brit bajnok lett a Nottingham Panthersszel, és a második hosszabbításban esett győztes gól egyik előkészítője volt.

Majoross Gergely szövetségi kapitány a szövetség Facebook-oldalán hétfőn elmondta, hogy a felkészülés jelenleg 75 százalékos, a maradék 25 százalék abból áll, hogy például még nem mindenki van együtt a csapattal.

„Még mindig van csomó játékelem, amivel nem foglalkoztunk, csomó részleg, emberelőny, emberhátrány vagy az öt a hat, illetve a hat az öt elleni játék. Van még bőven, amin dolgoznunk kell, de azt gondolom, hogy az irányunk jó” – jegyezte meg.

A csapat az eddigi négy felkészülési összecsapását megnyerte, Ausztriát 4–2-re és 5–1-re, Norvégiát pedig 5–3-ra és 2–0-ra győzte le. A magyarok pénteken és szombaton Miskolcon a dánokkal, jövő hét pénteken a Vasas Jégcentrumban a szlovénokkal, majd 6-án az MVM Dome-ban a világranglista-első Kanadával játszanak meccset. A világbajnokság herningi csoportjában 10-én a németekkel találkoznak először.

A keret:

  • kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Vay Ádám (HK Poprad, szlovák)
  • hátvédek: Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (Nottingham Panthers, brit), Horváth Alex (Trinec, cseh), Horváth Donát (FEHA19), Horváth Milán (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Kiss Roland (Hydro Fehérvár AV19), Nilsson Henrik (Kalmar HC, svéd), Ortenszky Tamás (EHC Winterthur, svájci), Szabó Bence (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Szathmáry Simon (DVTK Jegesmedvék), Tornyai Gábor (UTE)
  • csatárok: Ambrus Gergő (Hydro Fehérvár AV19), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (KooKoo, finn), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Horváth Bence (Jukurit, finn), Laskawy Ferenc (UTE), Mihalik András (DEAC), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Krisztián (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Iowa Heartlanders, amerikai), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Szongoth Domán (KooKoo, finn), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK)
Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×