391.27
366.62
68142.02
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
Dejan Stankovic, a magyar csapat szerb vezetőedzője a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének első fordulójában játszott Ferencvárosi TC – Cukaricki mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. szeptember 21-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Másodszor is döntetlent játszott a Ferencváros a Genkkel, maradt a második helyen

A Ferencváros vezetett, de végül 1-1-re végzett a Genkkel a Konferencia-liga 2023-as csoportkörében, a negyedik fordulóban.

Dejan Sztankovics a Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Civic – Sigér, Abu Fani, Zachariassen, Marquinhos – Traoré, Pesics tizeneggyel kezd, némi meglepetés, hogy Ramírez kimaradt.

A csoportban a Fradinak, a Fiorentinának és a Genknek is öt-öt pontja van, a Csukaricskinek nulla. Még a mait is beleértve, minden csaat háromszor játszik. A Fradi, ha nyer, nagyot lép előre, de nyernie kellene a továbbjutáshoz Belgrádban is.

Joe Paintsil adódott az első helyzet, már a 4. percben, de Dibusz jól fogta a szöget, s jobb kézzel védett.

Marquinhos 26 méterről lőtt a 9. percben, a belgák kapusa, Vandevoordt a levegőben úszva védett.

(Közben a Fiorentina megszerezte a vezetést Szerbiában, a Csukaricski ellen, Nzola berúgott egy büntetőt.)

A 12. percben járunk, a Ferenváros több időt töltött eddig a támadótérfélen.

A 20. percben Traoré rálépett a labdára, nézte a VAR, de nem volt szabálytalanság. Az ellenakciónál – még ki sem ment a labda – a Genk esetében is néztek egy büntetőt, de ott sem volt szabálytalan a védő megmozdulása.

Mezőnyjátékkal teltek az elmúlt percek, a genkiek többet birtokolták a labdát, mint korábban.

Cserélni kényszerült a Genk, Heynen, a csapatkapitány helyett Galarza állt be.

Csivics jó labdáját Pesics ziccerben vétette el. Mindegy is, lesen volt.

Vandevoordt nagyszerű reflexszel védte a 40. percben Marquinhos 12 méteres lövését.

Vége az első félidőnek, 0-0.

Két perc kellett a Fradinak a vezetés megszerzéséhez a második félidőben. Abu Fani 22 méteres lövése kijött a kapusról (ilyenkor szoktuk mondani: páncélmellényben véd…), az üresen álló Pesics pedig nyolc méterről gond nélkül belőtte a labdát a kapu jobb oldalába, 1-0.

Ben Romdan állt be, ő váltotta a könnyebben sérült Zachariassent.

A tunéziai lövéssel mutatkozott bem nehezen védett a kapus.

Sami Mmaee megsérült, lesántikált, emberhárányban játszott a Ferencváros, Galarza lövését Dibusz kiütötte, de Munoz a kapuba vágta a kipattanó labdát, 1-1.

Aaneba állt be a megsérült középhátvéd helyére.

A 69. percben Abu Fani viszonylag tiszta helyzetből a kapu fölé lőtt, körülbeül 23 méterről.

Esiti, Lisztes és Botka is beáll, Pesics, Traoré és Sigér is lement.

A 91. percben Vandevoordt a bal alsó sarokból kikapta Makreckis lövését.

Vége a mérkőzésnek, 1-1.

Ez azt jelenti, hogy a Ferencváros, ha nem is került előnybe, megtartotta esélyét a második hely megszerzésére. (Matematikailag az elsőre is.) A Fiorentinának 8, a Ferencvárosnak és a Genknek 6-6, a Csukaricskinek nulla pontja van.