392.27
366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
A ferencvárosi Adama Traoré (k) ünnepli gólját a labdarúgó Konferencia-liga negyedik selejtezőfordulójának második, Ferencvárosi TC és a litván Zalgiris Vilnius mérkőzésén a Groupama Arénában 2023. augusztus 31-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

A Ferencváros könnyed játékkal zárta le a selejtezőket, jöhet a Konferencia-liga főtáblája

A Ferencváros nagyon könnyed játékkal, 3-0-ra nyert a Zalgiris Vilnius ellen az Európai Konferencia-liga playoff-körében, s 7-0-s összesítéssel került fel a főtáblára. Őszi ellenfeleit a pénteki sorsoláson ismeri majd meg.

A Ferencváros kezdőtizenegye: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Abena, Civic – Sigér, Abu Fani – Zachariassen – Marquinhos, Varga B., A. Traoré. A vilniusi névsorhoz képest az egyetlen változás, hogy Cissé helyett Abena a beállós.

Mindössze három és fél perc kellett a vezetés megszerzéséhez, s a Zalgiris összes reményének szétzúzásához: Varga Barnabás labdájával Adama Traoré kiugrott, s nagyon magabiztosan a kapuba lőtt, 1-0, összesítésben 5-0.

A 11. percben Varga Barnabás is megszerezhette volna a szokásos gólját, de feladta a labdát a kapusnak.

A litvánok sérülés miatt kapust cseréltek.

Támad a Ferencváros, de nagyon könnyed a játék. Kevés az olyan pillanat, mint Marquinhos cselsorozata, majd azt követően Traoré szögletet hozó lövése.

Kifejezetten önzetlenek a Ferencváros játékosai, Traoré is passzolt, amikor lőhetett volna, lejött egy védőről a labda. Makreckis lőtt, de a kapu fölé.

A 41. percben büntetőt lőhetett a Ferencváros, amelyet Zachariassen harcolt ki. Varga Barnabás lőtte, s megszerezte vele a tizenegyedik ferencvárosi mérkőzésén a tizenegyedik gólját, 2-0, összesítésben 6-0.

Tükörsima első félidő, legfeljebb az a kérdés a második félidőre, eljut-e megint négyig a Ferencváros?

Pesics és Traoré is beállt a zöld-fehérekhez.

A második félidőben még három perc sem kellett az újabb gólhoz, ezúttal a Varga Barnabás helyére beállt szerb center adta a gólpasszt, s ismét Traoré szerezte a gólt, 3-0.

Az 50. percben Pesics lövését bevédte a kapus, de les miatt elvette a VAR a gólt.

A Ferencváros újabb lesgólt lőtt, Traoré révén.

Máté Csaba egymás után hívja le a kulcsjátékosokat, abszolút érthetően. Traoré is pihenőt kapott.

Dibusz Dénes egy kifutással és egy látványos vetődéssel jelezte, hogy együtt él a játékkal.

Civic helyére beállt Cristian Ramírez.

Lisztes Krisztián helyzetbe hozta az ecuadori védőt, aki a kapu fölé vágta a labdát.

Ben Romdan lövését lábbal védte az amúgy felettébb bizonytalan cserekapus, Tomas Duka.

A Ferencváros 3-0-ra győzött, végül 7-0-s összesítéssel került fel a főtáblára.