Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
A gólszerző madridi Vinícius Júnior ünnepel Carlo Ancelotti vezetőedzővel a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjében játszott Liverpool FC - Real Madrid mérkőzés végén a saint-denis-i Stade de France stadionban 2022. május 28-án. A döntőt a spanyol csapat nyerte 1-0-ra.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Rasszista támadások Vinícius Júnior ellen

A spanyol labdarúgó liga, a La Liga azonnali vizsgálatot kezdeményezett amiatt, mert Vinícius Júniort, a Real Madrid brazil csatárát rasszista inzultusok érték a Mallorca elleni idegenbeli mérkőzésen.

A La Liga közleménye szerint: „Tekintettel a Mallorca–Real Madrid mérkőzésen történt eseményekre, amelyeken ismét elfogadhatatlan rasszista sértéseket kapott a Real Madrid játékosa, Vinicius Júnior, a La Liga minden technikai eszközt a Mallorca rendelkezésére bocsát és együttműködik a klubbal a felelősök beazonosításában és a megfelelő jogi intézkedések megtétele érdekében.”

A brazil játékos a pályán rekordszámú szabálytalanságot szenvedett el, mégis ő kapott sárga lapot. Ezt Carlo Ancelotti vezetőedző is kifogásolta.

Vinícius még akkor is rasszista kiabálások céltáblája volt egy mallorcai szurkolótól, amikor a mérkőzés után aláírást osztott és fényképezkedett.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×