393.32
367.4
65939.26
2024. április 23. kedd Béla
Az argentin Lionel Messi ünnepli gólját a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának 9. fordulójában játszott Argentína-Bolívia mérkőzésen Buenos Airesben 2021. szeptember 9-én. Az argentin válogatott Lionel Messi mesterhármasával 3-0-ra győzött. A 34 éves Messi a mérkőzésen megdöntötte Pelé válogatottbeli gólrekordját. A 34 éves támadó már 79 alkalommal talált a kapuba, míg a brazilok háromszoros világbajnoka 77-szer volt eredményes.
Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Pool/Juan Ignacio Roncoroni

Messi beállt, már csak egy győzelem kell az argentinoknak

Az argentin labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzött Uruguay vendégeként a dél-amerikai világbajnoki selejtező pénteki játéknapján, ezzel közel került ahhoz, hogy kijusson a jövő évi katari vb-re.

Az immár 26 mérkőzés óta veretlen argentinok győztes találatát Ángel Di María szerezte a hetedik percben, Lionel Messi csereként az utolsó negyedórára kapott lehetőséget.

Tizenkét forduló alatt szerzett 28 pontjával az argentin együttes második a kontinentális kvalifikációs sorozat tabelláján - a már biztos vb-résztvevő brazilok mögött -, és mindössze egyetlen győzelemre van szüksége ahhoz, hogy matematikailag is biztossá váljon vb-szereplése.

13. forduló:

Uruguay-Argentína 0-1 (0-1)

Gólszerző: Di María (7.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Brazília 34 pont/12 mérkőzés, 2. Argentína 28/12, 3. Ecuador 20/13, 4. Chile 16/13 (15-14), 5. Kolumbia 16/12 (16-17), 6. Uruguay 16/13 (14-18), 7. Peru 14/13, 8. Paraguay 12/13 (9-18), 9. Bolívia 12/13 (17-28), 10. Venezuela 7/13

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában
szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.

Závecz: a legerősebb a Fidesz, de hat induló is megugorhatja a küszöböt az EP-választáson

Tovább csökkent a Fidesz támogatottsága, de április első felében még így is a választók negyedének támogatottságára számíthatott; Magyar Péter pártjának EP-listája a harmadik helyen áll – derül ki a Závecz Research Intézet friss közvélemény-kutatásából. A részletekről az InfoRádió Závecz Tibort, a Závecz Research ügyvezetőjét kérdezte.
2024.04.24. szerda, 18:00