393.7
364.63
0
A győztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 19-én.

Vizes-Eb: Milák Kristóf a 100 pillangót is behúzta

A 200 pillangó után 100-on is Európa-bajnok lett a világcsúcstartó úszó.

Féltávnál Milák Kristóf vezetett, másodikként az 50 pillangón győztes Szabó Szebasztián fordult hat századdal elmaradva honfitársától. Utóbbi a második hosszon hátrébb csúszott, de Milák Kristóf elhúzott a mezőnytől, és megszerezte a magyar válogatott ötödik, önmaga második Eb-győzelmét a versenyen.

Ráadásul 50.18 másodperces idővel magyar rekordot és Európa-bajnoki csúcsot döntött 100 pillangón. Szabó Szebasztián 51.86 másodperccel nyolcadik lett.

„A falak most a barátaim voltak, illetve én voltam annyira felkészült, hogy ne tudjanak megszívatni – értékelt az M4 Sport tévécsatornán Milák Kristóf. Elégedett vagyok, Európa-bajnok vagyok. Bevallom, semmi versenyhangulatot nem éreztem a 100 pillangó előtt így az utolsó napon, lehet, hogy

fejben sokat kivett belőlem az egy hét bezártság, egy hét verseny,

talán elfáradtam. Ehhez értek, ezt csinálom.” Arra is tett utalást, hogy az van egy ember, akire oda kell figyelni. Nem mondta ki a nevet, de nyilván Caeleb Dresselre gondolt. Az 50.18 az amerikai csillag ellen aligha lesz elég, hiszen két éve a világbajnokságon 49.50-nel világcsúccsal győzött. De Milák Kristóf is sokat javulhat Tokióig.