Infostart.hu
eur:
357.38
usd:
307.17
bux:
0
2026. május 25. hétfő Orbán
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság abu-dzabi futamának első szabadedzésén a Yas Marina versenypályán 2020. december 11-én. A futamot december 13-án rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Reuters/Hamad Mohammed

Hatalmas újítás jön a Forma-1-ben

Három versenyhétvégén is rendeznek majd sprintfutamokat a Forma-1-es világbajnokság most zajló idényében.

"Nagyon örülök, hogy az összes csapat támogatta a tervet" - mondta Stefano Domenicali, az F1 elnök-vezérigazgatója, miután az érintettek egyhangúlag elfogadták a javaslatot.

A szervezők bejelentése szerint a pénteki első szabadedzést követően egy időmérőre kerül sor, szombaton pedig egy 100 kilométeres kvalifikációs versenyt rendeznek, ennek a végeredménye alapján rajtol el a mezőny a vasárnapi hagyományos futamon.

A sprintversenyeken vb-pontokat is osztanak majd, a dobogósok három, kettő és egy ponttal gazdagodnak.

Azt, hogy hol alkalmazzák majd az újítást, nem jelentették be, mindössze annyit, hogy két európai és egy nem európai nagydíjon rendeznek majd sprintfutamokat.

A SkySports értesülése szerint júliusban Silverstone-ban debütálhat az újítás, majd a szeptemberi monzai Olasz Nagydíjon is alkalmazhatják.

A mostani idényben eddig két versenyt rendeztek, a címvédő Lewis Hamilton vezet az összetett pontversenyben.

Címlapról ajánljuk
Airbus-pillanat vagy digitális pénznyelő? – Európa 20 milliárd eurós AI-fogadása

Airbus-pillanat vagy digitális pénznyelő? – Európa 20 milliárd eurós AI-fogadása

Az AI-versenyben ma nemcsak a legjobb algoritmus számít, hanem az is, kinek van elég chipje, árama, adatközpontja és pénze. Európa most 20 milliárd euróval próbálna belépni ebbe a klubba, miközben az Egyesült Államok és Kína már messze előrébb jár. A terv egyszerre tűnik stratégiai szükségszerűségnek és kockázatos iparpolitikai fogadásnak. Mutatjuk a nagy sikereket és a nagy bukásokat is.

Széles körű fizetéscsökkentést jelentett be Magyar Péter

Radikálisan csökken a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők, a polgármesterek, valamint az állami vállalatok vezetőinek fizetése – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×