394.07
364.94
65384.6
A magyar válogatott a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében játszott Magyarország-Lengyelország mérkőzés előtt a Puskás Arénában, Budapesten 2021. március 25-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Hatgólos döntetlen a lengyelek ellen

A magyar válogatott, fordulatos mérkőzésen, 3-3-as döntetlent játszott a 2022-es világbajnokság selejtezőinek első fordulójában a lengyelek ellen.

A kezdőcsapatok. Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics, Nagy Á., Kleinheisler, Kalmár, Hangya – Szalai Á., Sallai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi. Lengyelország: Szczesny – Bereszynski, Bednarek, Helik, Reca – Szymanski, Krychowiak, Moder, Zielinski – Lewandowski, Milik. Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.

Öt perc telt el, eddig inkább a lengyeleknél van a labda.

Legyen is sokat, ha közben mi szerzünk gólt.

Fiola Attila kiváló labdájával Sallai Roland elszaladt, s a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1-0!

Fiola sárga lapot kapott Lewandowski megrúgásáért.

Az első tíz percben 69 százalékban volt a lengyeleknél a labda.

A 18. percben szép magyar támadás után Lovrencsics Gergő ballal lőtt, Szczesny kezébe.

A lengyelek trovábbra is többert birtokolják a labdát, de jól áll a lábán a magyar védelem.

Szczesny, a Juventus kapusa látványosan, fejjel tisztázott a tizenhatos vonalán.

A 34. percben Lovrencsics Gergő beadása után Szalai Ádámról a kapu mellé csúszott a labda.

Letelt az első 45 perc, Magyarország–Lengyelország 1-0.

Nincsen csere a második félidő kezdetén a magyar válogatottban, a könnyebvben sérült Hangya Szilveszter is folytatja a játékot.

Sallai Rolandról már a második lengyel szed össze sárga lapot, most Bereszynski.

Az 53. percben óriási birkózás után Sallai Roland elé került a labda, lövését blokkolták, de a labnda éppen Szalai Ádám elé került, aki a kapuba emelt. Magyarország–Lengyelország 2-0.

Az 58. percben hármat is cseréltrek a lengyelek, Glik, Piatek és Józwiak is beszállt.

Krysztof Piatek, a Genoa és a Milan korábbi játékosa, a Hertha BSC Józwiak beadása után a hálóba lőtt. Magyarország–Lengyelország 2-1.

Még ugyanabban a percben Józwiak kiegyenlített. Magyarország–Lengyelország 2-2.

Hangya helyére Lang Ádám, Lovrencsicsére Nego Loic állt.

Mezőnyjátékkal telt el tíz perc.

Sallai Rolandot Varga Kevin váltotta.

A 76. percben egy bal oldali beadás átszúszott a kapu előtt, Willi Orbán pedig a lehető legjobb helyen járt, bepofozta a labdát a kapuba. Magyarország–Lengyelország 3-2.

A negyedik magyar csere: Kalmár Zsolt helyére Sigér Dávid állt be.

A 82. percben egyenlítetrtek a lengyelek, Lewandowski tizenöt méterről védhetetlen gólt lőtt. Magyarország–Lengyelország 3-3.

A 94. percben Fiola Attila piros lapot kapott.

Vége a mérkőzésnek, 3-3 a vége.

A csoport másik két mérkőzésén:

Anglia–San Marino 5-0

Andorra–Albánia 0-1.

Kis-Benedek József az Arénában: a moszkvai merényletet nem csak az Iszlám Állam szervezte

Az Iszlám Állam mellett ukrán katonai hírszerzést sejti a 137 ember halálát követelő múlt pénteki terrortámadás mögött Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról is, hogy folyamatosan erősödik az együttműködés Irán, Oroszország és Kína között, és részletesen szólt arról is, hogy miért fontos az izraeli miniszterelnöknek, hogy háborúzzon a gázai övezetben, és kik támogatják ebben.

MNB: megnőtt a forint inflációra gyakorolt hatása

A korábban vártnál mérsékeltebb növekedés, alacsonyabb, de az év közben kissé emelkedő infláció vár a magyar gazdaságra az idén – derül ki a Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentéséből, amely 2025-re vetíti előre a 3 százalékos inflációs cél elérését.