Infostart.hu
eur:
354.07
usd:
309.44
bux:
141741.65
2026. július 3. péntek Kornél, Soma
A győztes Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás döntője után a Négy Nemzet Úszóversenyen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2020. július 26-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Hosszú Katinka és társai: irány Dubaj!

A magyar úszóválogatott maroknyi csapata megváltoztatta edzőtáborának helyszínét, de biztosan utazik.

Dél-Afrika helyett Dubajban melegedhetnek az olimpiára készülő magyar úszóválogatottak - értesült az SzPress Hírszolgálat.

Az afrikai országban a járványhelyzet nem engedi az edzőtáborozást meleg égövben - ismert, a déli féltekén most tombol a nyár -, Dubajban azonban igen, ahol 25 fok van.

A sportolók egy

5 csillagos szállodában laknak majd, az uszodától 8-10 perces buszútra.

A konditerem a szállodában van ezúttal, nem az uszodában.

A lehetőséggel ezúttal csak a Kőbánya SC, az UTE és a Pécsi Nonprofit Zrt összesen kilenc úszója él, Milák Kristóf tehát például nem utazik, válogatott társaival egyetemben Balatonfűzfőn, illetve Hódmezővásárhelyen készül.

A Kőbánya SC színeit képviselő Késely Ajna, Berecz Blanka, Rohács Réka, Telegdy Ádám, Horváth Dávid és Sárkány Zalán mellett a világbajnok Kapás Boglárka és edzőtársa, Lakatos Dávid, az UTE úszói, valamint Kenderesi Tamás, a Pécsi Nonprofit Zrt versenyzője alkotja a Dubajba január 23-án három hétre elutazó válogatottak kis csapatát. A szakembergárdában ott lesz többek között Turi György, a kőbányaiak, Virth Balázs, az újpesti klub mestere, ahogy a pécsi Tari Imre is, de lesz a versenyzőknek gyúrója és orvosa is.

Rajtuk kívül utazik még

Hosszú Katinka is, de a többiekétől eltérő szállodát és uszodát választott

magának.

Címlapról ajánljuk
Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

Ronaldo gólt lőtt, lecserélték, de a portugálok végül továbbjutottak Horvátország ellen a vb-n

A 94. percben szerzett fejesgóllal Portugália legyőzte Horvátországot, és a nyolcaddöntőbe jutott a foci-vb-n. A 40 éves világsztár Cristiano Ronaldo lőtte a portugálok első gólját, aztán a meccs végén lecserélték. Ronaldo hajdani Real-csapattársa, a szintén veterán horvát Luka Modric ezzel búcsúzott a vb-ktől. A portugálok következő ellenfele az osztrákokat simán, 3-0-ra verő Spanyolország lesz.

Húsbavágó kormányhatározatok kerültek nyilvánosságra

A Magyar Közlönyben megjelent a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) működésének átvilágításáról és felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat, valamint a kormányhatározat az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének teljes körű feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltáráról szóló új szabályozás végrehajtásával kapcsolatos intézkedésekről.
Valósággal letarolják az oroszokat a drónok, új célpontot jelölt meg Moszkva - Híreikn az orosz-ukrán háborúból pénteken

Valósággal letarolják az oroszokat a drónok, új célpontot jelölt meg Moszkva - Híreikn az orosz-ukrán háborúból pénteken

A folyamatos ukrán dróntámadások következtében a Krím-félszigeten az áram- és üzemanyag ellátás után a víz is akadozni kezdett. Moszkvában folyamatosan ütik az elektronikus hálózatot Kijev fegyverei, ugyanakkor az ukránoknál is akad gond: továbbra is alacsonyak a készletek légvédelmi rakétákból. Oroszosz jelentések szerint folyik a harc a donyecki Liman elfoglalásáért, a településen húzódik az egyik utoló védvonal a kulcsfontosságú erődváros, Szlavjanszk előtt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×