Infostart.hu
eur:
388.74
usd:
335.35
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
A magyar válogatott játékosai ünneplik győzelmüket a Magyarország - Izland labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtező mérkőzés végén a Puskás Arénában 2020. november 12-én. A csapat 2-1-re győzött, ezzel története során negyedszer kijutott az Európa-bajnokságra.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A szerbek elleni meccs előtt kidőlt a kezdőcsapat több mint fele

Ljubisa Tumbakovics, a szerb labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a legutóbbi magyarok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésük előtt nyolc helyen megváltoztatta a három nappal korábban Oslóban győzelmet arató kezdő tizenegyét. Most minden bizonnyal Marco Rossi kényszerül hasonló lépésre. Cosimo Inguscio is pozitív tesztet adott, Gera Zoltán dirigál majd.

A szerbek elleni mérkőzést könnyű lenne elintézni egy kézlegyintéssel, mondván, novemberre már megtette a magáét a magyar válogatott azzal, hogy az izlandiak elleni, csütörtöki 2-1-gyel kiharcolta az Európa-bajnoki részvételt. Nem vitatható, hogy a csütörtöki volt a fontosabb meccs, de a mai, illetve a szerdai sem tét nélküli.

Túl a presztízsen, s hogy a magyar válogatottban szereplők, az országot képviselők számára soha nem lehet mellékes az eredmény, a jövő szempontjából is fontos lenne a jó eredmény. A napokban már láthattuk, megtapasztalhattuk, milyen sokat érhet a jó Nemzetek Ligája-szereplés, megadja a pótvizsga lehetőségét. Ez így van a mostani szériában is, de miután csak 13 csapat mehet Európából a világbajnokságra, még fontosabb a következő sorozat, s egyben a következő Európa-bajnokság szempontjából. Minél jobban szerepel 2020 őszén a magyar csapat a Nemzetek Ligájában, annál kedvezőbb helyzetben lesz majd a 2022-es tornán.

A szerbek elleni esti mérkőzésen Gera Zoltán dirigálja majd a magyar csapatot, miután ismét Cosimo Inguscio is pozitív tesztet produkált. Marco Rossi a technika segítségével konzultál majd vele a találkozó alatt.

A stábnak a két eltiltott, Szalai Attila és Fiola Attila mellett le kellett mondania a két könnyebb sérülést szenvedő lipcseiről, Gulácsi Péterről és Willi Orbánról, akik visszatértek klubjukhoz, valamint Salllai Rolandról, akit visszarendelt klubja, a Freiburg az izlandiak elleni mérkőzés után. Megsérült Szalai Ádám is.

Szinte biztosan Dibusz Dénes kezd majd a kapuban, visszakerül a védelembe Lang Ádám, s szerepet kaphat, mégpedig újoncként, a középső védő Kecskés Ákos. Elöl a két, vajdasági származású magyar csatár, Nemanja Nikolics és Könyves Norbert is szerepet kaphat. A középpályás sorban Szoboszlai Dominik és Nagy Ádám helye aligha kérdéses, s minden bizonnyal Holender Filip is játszik. Nem lenne meglepő, ha Kalmár Zsolt helyett ezúttal Sigér Dávid kezdene, s ha Loic Nego pótolná az eltiltott Fiola Attilát.

A mérkőzés 20.45-kor kezdődik a Puskás Arénában.

Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Veszélyes precedenst teremtett Amerika az Irán elleni háborúval – Így sétált bele a csapdába a teheráni vezetés

Veszélyes precedenst teremtett Amerika az Irán elleni háborúval – Így sétált bele a csapdába a teheráni vezetés

A Közel-Kelet történetében kevés olyan művelet volt, amely egyszerre hordozta volna a katonai precizitás, a stratégiai megtévesztés és a geopolitikai kockázat ennyire koncentrált formáját, mint a jelenleg is folyó, Irán elleni amerikai–izraeli háború, amelynek során az iráni vezetés és katonai képességek jelentős része egyetlen, célzott csapássorozat következtében megsemmisült – nem önmagában meglepő, hanem kivitelezésének módjában és következményeiben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×