Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Nyitókép: Pixabay.com

Michael Jordan szólásra emelkedik, és kinyitja a pénztárcáját

Az NBA-legenda óriási összeggel száll be a rasszizmusellenes küzdelembe.

Michael Jordan legendás amerikai kosárlabdázó százmillió dollárt (30 milliárd forint) adományoz a következő tíz évben a rasszizmus elleni küzdelemre - közölte a Chicago Bulls egykori játékosának szóvivője pénteken.

A pénzt olyan szervezeteknek szánják, amelyek a társadalmi egyenlőségért, igazságosságért és az oktatási lehetőségek javításáért szállnak síkra.

Az 57 éves afroamerikai Jordan korábban felháborodással reagált a minneapolisi rendőrök durvaságára, amelynek áldozataként meghalt George Floyd. Úgy fogalmazott, hogy az eset

"szomorú, igazán gyötrelmes és egyszerűen dühítő"

volt.

Floyd halála masszív tüntetéshullámot váltott ki a rasszizmus, illetve a rendőri túlkapások ellen az Egyesült Államokban.

"Számít a feketék élete. Továbbra is azon leszünk, hogy megvédjük és javítsuk az afroamerikaiak életét, míg a mélyen gyökerező rasszizmust (...) országunkban teljesen ki nem gyomláltuk" - áll az észak-amerikai kosárlabda-szövetség (NBA) hatszoros bajnokának közleményében.

Címlapról ajánljuk
Magyarország gyökeresen átalakul – aggódik a szakértő

Magyarország gyökeresen átalakul – aggódik a szakértő

Miközben Magyarország lakossága évtizedek óta csökken, a beépített terület egyre több. Az elmúlt öt évben új lakóterületek, nagy kiterjedésű ipari üzemek, napelemparkok és vízparti beruházások formálták át az ország tájait, gyakran korábbi mezőgazdasági vagy természetközeli területeken – mondta Boromisza Zsombor tájépítészmérnök, tájvédelmi szakértő, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszék egyetemi docense.

Megszólalt Magyar Péter sógora az „alkotmányos puccskísérlet” ügyében

Cáfolta Melléthei-Barna Márton, a Tisza parlamenti frakcióvezető-helyettese, hogy titkos paktumot, háttérmegállapodást kötött volna Sulyok Tamás köztársasági elnök alkotmánybírósági beadványa kapcsán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Eric Clapton luxusórája is rekordáron kelt el a Phillips aukcióján

Eric Clapton luxusórája is rekordáron kelt el a Phillips aukcióján

A májusi New York-i és a június végi londoni művészeti árverések közötti lélegzetvételnyi szünetben órák, ékkövek, különleges dizájn tárgyak, egy kivételes üveg whisky és Diana Kayton személyes tárgyai okoztak izgalmakat az aukciós porondon. Történelmet írt a Phillips aukciósház: egyetlen este összesen 23 milliárd forint értékben kalapált el órákat, a felkínált portéka mind egy szálig elkelt, nyolc szerkezet esetében egyéni világrekordot jegyeztek fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×