eur:
402.6
usd:
373.1
bux:
92659.95
2025. március 27. csütörtök Hajnalka
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj harmadik szabadedzésén a mogyoródi Hungaroringen 2019. augusztus 3-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Forma–1: a Mercedes összehozhatja az elmúlt 30 év legnagyobb történetét

Szinte csak Lewis Hamilton helye tekinthető 100 százalékosan biztosnak a Formula–1 jelenlegi élcsapatainál. Mercedeses csapattársa, Valtteri Bottas jövője a következő hetekben dől el, a Red Bulltól Pierre Gaslynak szinte biztosan távoznia kell az idény végén, és kissé még a szezonban eddig nyeretlen Ferrarinál is képlékeny a helyzet.

Valtteri Bottas nagyon jól indította a szezont, aztán folyamatosan rontotta le az eredményét. Tavaly volt egy-két kiugró eredménye, azonban folyamatosan Hamilton mögött kullogott, ez pedig kezdi megpecsételni a sorsát – magyarázta Vámosi Péter, a Racingline.hu főszerkesztője az InfoRádiónak, hozzátéve: az ígéretek szerint augusztusra lesz döntés. A szakember emlékeztetett:

az átigazolási időszak csak most indul be igazán.

Az nem kérdés, hogy Lewis Hamilton 2020-ban is a Mercedes csapatát fogja erősíteni, az viszont már annál inkább, hogy

Bottas megy vagy marad? Valószínűleg előbbi,

legalábbis erről hallani, jegyezte meg a Racingline.hu főszerkesztője. Bottas helyének első számú várományosa Esteban Ocon, a csapat teszt- és tartalékpilótája, ugyanakkor Svájcból a "legmeredekebb" pletyka az, hogy Max Verstappen átül a Mercedesbe Hamilton mellé. Ebben az esetben jövőre

láthatnák egy olyan évet, mint 1988-ban Alain Prost és Ayrton Senna esetében,

amikor az egyik nagy sztárt összeengedték a jövő nagy sztárjával, jegyezte meg Vámosi Péter, aki szerint ez "az elmúlt 30 év legnagyobb története lenne".

Az éveken át lesajnált Carlos Sainz-cal kapcsoaltban Vámosi Péter megjegyete, mióta kikerült a Red Bulltól, évről évre váltania kellett, jelenleg azonban abszolút mértékben ő a McLaren Renault csapat vezérbikája.

A Red Bull viszont komoly igazolásra szorul, már ha annyira komoly terveket szövögetnek, hogy jövőre legalább a Ferrarinak, de akár a Mercedesnek is a "nyakára lépjenek",

amiért fel kellene rúgniuk a saját játékszabályukat, vagyis hogy a saját nevelésű pilótákból válogatnak.

A Red Bull saját nevelésű pilótái közül jelenleg kettő olyan versenyző van, akik szóba jöhetne, tette hozzá a főszerkesztő: Danyiil Kvjat - vele kísérleteztek, de nem sikerült annyira jól - és Alexander Albon - aki a lehetőségeihez képest sokat hoz ki az autóból -, de a titkos favorit, amennyiben kibékül a Hondával, Fernando Alonso lenne.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Marco Rubio: valaki nagyot hibázott a Signal-chattel

Marco Rubio: valaki nagyot hibázott a Signal-chattel

Az Atlantic magazin adatai szerint az amerikai védelmi miniszter két órával egy titkos támadás előtt megosztotta egy jemeni húszi vezető elleni akció részleteit. Demokrata képviselők a miniszter lemondását követelik

Nyugdíjkiegészítést fizet a kormány a magas infláció miatt

A szerdai kormányülésen elhangzottakról tájékoztatott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. A legkisebb településen élők számára külön döntések születtek az ülésen, ezekről külön bejelentéseket tett Gyopáros Alpár kormánybiztos. Sok újságírói kérdés irányult a miniszterelnök március 15-ei beszédére és a jegybanknál zajló vizsgálatra.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.27. csütörtök, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 26. 20:21
×
×
×
×