Infostart.hu
eur:
349.45
usd:
300.92
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura

Kemény: A megérzéseimre hagyatkoztam

A malagai vízilabda Európa-bajnokság is az olimpiai felkészülés része - hangsúlyozta az InfoRádió Gólvonal című sportmagazinjában a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya. Kemény Dénes megjegyezte, hogy csak a kontinensviadal után kell leadnia az augusztusi játékokra utazó csapat névsorát.

Hétfőn este kijelölte a keretét az Európa-bajnokságra, de még nem az olimpiára, noha korábban azt mondta, meghozza a mindkét világversenyre érvényes döntést. Miért határozott végül másként?

Annyiban mindkét tornára érvényes a keret, hogy az Európa-bajnokság csapata a pillanatnyi legerősebb csapat a véleményem szerint, ez akkor fog változni az olimpiára, ha két hét múlva másként gondolom. Ez az Eb és az olimpia csapata, de most még csak a kontinenstornára kellett jelölni, az ötkarikás játékokra egy héttel az Eb után kell leadni a névsort.

Mennyire volt nehéz a döntés?

Talán nehezebb volt, mint az elmúlt években. Volt pár olyan poszt, ahol szinte különbség sem volt a játékosok között, így a megérzéseimre hagyatkoztam. Kisebb baj, ha az Eb-n derül ki egy-két döntésemről, hogy hibás.

Milyen céllal utaznak ki az Eb-re?

Az a cél, hogy minél jobban szerepeljünk, de nem felejtjük el, hogy olimpia is lesz. Vagyis a tudásunkhoz és a lehetőségekhez képest a legjobbat akarjuk elérni, de készülünk Pekingre is. Ez meghatározza az edzéseket is, hiszen ha olyan tapasztalunk, amit sürgősen ki kell javítani, azt a délelőtti gyakorláson megpróbáljuk megtenni, noha a játékosok nem szeretnek meccsnapon edzeni, de most nem leszek kegyes.

A szerbektől Ikodinovics motorbalesete után hiányozni fog. Ez mennyiben változtathatja meg az esélyeket?


Nagyszerű játékos, sok borsot tört az orrunk alá, és ezúton is mielőbbi gyógyulást kívánok neki, de mindig a csapat számít, és a szerb válogatotterős együttes. A csapat ereje mindig az egységben van.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×