Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

A Real Madrid Puskás előtti tisztelgésre szólítja fel a világot

A világ egyik legnagyobb sportklubja, a spanyol Real Madrid is aggódva figyeli Puskás Ferenc állapotát. A királyi gárda hivatalos honlapján arra szólítja fel a nemzetközi sportvilágot, hogy még életében a lehető legtöbb módon tisztelegjen volt játékosa, az egyedülálló sportember előtt.

A spanyol Real Madridnál is komoly aggodalommal figyelik a Puskás Ferenc állapotáról érkező híreket. A világ egyik legnagyobb sportklubja felszólítja a nemzetközi szervezeteket arra, hogy még életében adózzanak a lehető legtöbb elismeréssel az egyesület volt játékosának.

"Rendkívül dicséretes lenne, ha még Puskás életében a nemzetközi és spanyol sportszervezetek, a magyar és a spanyol labdarúgó-szövetség, a nemzetközi és az európai labdarúgó szövetség több eseménnyel is leróná tiszteletét ezen egyedülálló futballista előtt" - fogalmaz a Real Madrid honlapja.

A spanyol klub ezzel az üzenettel is szeretné kifejezni legmélyebb reményét Puskás Ferenc mielőbbi felépülésével kapcsolatban és ezzel egyidőben felhívja a nemzetközi sportszervezeteket, hogy aktívan támogassanak egy egész világra kiterjedő megemlékezést.

Puskás Ferenc több más elismerés mellett a Real Madrid tavaly augusztusi, budapesti vendégjátéka alkalmával Sólyom László köztársasági elnöktől a Magyar Köztársaság Érdemrendje Középkereszt a csillaggal kitüntetést vehette át.

Puskás Ferenc állapota az őt ápoló Kútvölgyi Kórházból érkező információk szerint súlyos, de stabil. Az Aranycsapat legendás játékosa jelenleg az intenzív osztályon fekszik.

Minden idők legismertebb magyar sportolóját hat éve folyamatosan a Kútvölgyi Kórházban kezelik az Alzheimer-kór egy speciális változatával. Állapota az utóbbi években stabil volt, bár a nyilvános szereplést már nem engedélyeztek neki orvosai.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×