Infostart.hu
eur:
389.07
usd:
331.24
bux:
0
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Először nyert a Fehérvár

A Fehérvár 2-0-ra győzött az újonc Paks otthonában a labdarúgó NB I negyedik fordulójában. Az előző idényben bronzérmes székesfehérvári gárda először nyert ebben a bajnoki szezonban.

Az UEFA Kupa-selejtezőjében csütörtökön kiesett Fehérvár Pakson a második félidő elején szerzett vezetést Csizmadia Csaba fejesgóljával.

Az újonc ezután néhány helyzetet kialakított, de gólig nem jutott, sőt a Fehérvár Sitku Illés büntetőből szerzett találatával a 66. percben megduplázta előnyét.

A 4. fordulóból egy meccs hétfőre maradt: este hat órakor a Vasas a Tatabányát fogadja az Illovszky Rudolf Stadionban.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Ahogy az autóknál a biztosítás, úgy válnak lassan kötelezővé a kibervédelmi intézkedések a cégeknél

Ahogy az autóknál a biztosítás, úgy válnak lassan kötelezővé a kibervédelmi intézkedések a cégeknél

A digitalizáció és automatizáció a hatékonyságnövelés jól ismert eszközei, sőt, ma már elképzelhetetlen ezek nélkül bármely iparágban sikeresen működni. A big data ugyanakkor soha nem látott sérülékenységet hozott a cégek üzletmenetébe, nem véletlen, hogy már szabályozási oldalról is kötelezik a cégeket (NIS2, DORA) a megfelelő kiberbiztonsági intézkedések végrehajtására. Az IT-biztonsági szolgáltatásokat nyújtó ViVeTech Nyrt. vezérigazgatója, Márton Miklós szerint, hasonlít a helyzet a biztosítási piachoz: sokak számára fölösleges kiadásnak tűnhet erre pénzt áldozni, amíg az incidens be nem következik. Nem véletlen, hogy amikor a médiában végigfut egy súlyos adatlopási vagy szivárgási ügy híre, hirtelen megugranak a cég megkeresései, amely a robbanásszerűén fejlődő iparágban tavaly 1,4 milliárdos rekordbevételt ért el, idén pedig további 20-25 százalékos növekedésre számítanak. Az pedig csak tovább növeli az iparág súlyát, hogy már egy hitelbírálatnál is része a banki kockázatértékelésnek egy adott vállalat rendszereinek sérülékenysége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×