Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
328.01
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Vietnami előadás a Lánchídon

Számos színházi produkciót láthatnak az érdeklődők a Lánchídon a hétvégén. Föllép többek közt a Budapesti Operettszínház és a József Attila Színház Társulata, bemutatkoznak a harmadéves színészhallgatók, és egy vietnami küldöttség is tiszteletét teszi a helyszínen.

A Nyár a Lánchídon programsorozatban ezt a hétvégét a színházaknak szenteljük, fölállítunk két színpadot a Roosevelt és a Clark Ádám téren - mondta el Szomolányi Janina programszervező az InfoRádiónak.

Szombaton a pesti oldalon gyermekelőadással, a Szeleburdi Meseszínház bemutatkozásával kezdődik a program. A délutáni fellépők sorát az Örkény Színház nyitja. Ezután egy érdekes külföldi delegációnak, Ho Si Minh-város küldötteinek zenés-táncos produkcióját is élvezheti, aki bele szeretne kóstolni a vietnami kultúrába.

Majd egy tavalyi Frinch-díjas, az A.K.T. Színház lép föl. Az budai oldal esti nagy produkciója pedig a Budapesti Operettszínház musicalgálája lesz Dolhai Attila, Kerényi Miklós Máté, Náray Erika, Németh Attila és Vágó Bernadett közreműködésével.

A Frinch-díjas színházak közül bemutatkozik továbbá a Club Színház és az Utca SzAK is. A Momentán Társulat interaktív improvizációs műsorral készül, illetve a rövis jeleneteket összefűző Sz'Keccskék fognak bemutatkozni.

Vasárnap is rengeteg színház lesz a vendégünk - fejtette ki Szomolány Janina. A már említett Szeleburdi Meseszínház egy Mátyás királyról szóló darabot ad elő a pesti oldalon, ahol a Kolibri Színház nyitja a délutánt. Este hatkor pedig a József Attila Színház ad elő részleteket az Aranycsapat és a Made In Hungária című művekből.

S hogy a pályakezdő színészek is lehetőséget kapjanak, a Bárka Színház stúdiósai a Mágnás Miskát adják elő, a Színház- és Filmművészeti Egyetem diákjai pedig Világzene című darabjukat viszik színre a hídon.

Hanganyag: Sárközy Lóránt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
Micsoda erőt mutatott ma a forint!

Micsoda erőt mutatott ma a forint!

A Grönland sorsát övező geopolitikai ellentétek miatt ismét kiéleződtek a vámháborús feszültségek az Amerikai Egyesült Államok és Európa között, ami a tőke- és pénzpiacokon is komoly változásokat indíthat el. Az elmúlt napokban több másik globális kockázat (költségvetések helyzete és infláció) is hirtelen a felszínre tört, az üzenetet pedig az amerikai és japán kötvénypiac közvetíti. A kockázatokra az amerikai és a japán eszközök eladásával reagáltak a befektetők, ami a dollár és a jen gyengülését okozta az euróval, illetve a régiós devizákkal szemben is. A piaci átrendeződésből főként az euró profitál, ami jelentős erősödésben van a többi vezető tartalékvaluta ellenében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 19. 14:01
×
×
×
×