Infostart.hu
eur:
384.78
usd:
327.51
bux:
109506.37
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka

Elhunyt Domokos Mátyás

Elhunyt Domokos Mátyás Széchenyi- és József Attila-díjas kritikus, író, irodalomtörténész. A Szépirodalmi Könyvkiadó egykori főszerkesztőjét életének 79. évében érte a halál.

Domokos Mátyás először a szegedi egyetem német-filozófia szakos hallgatója volt, majd felsőfokú tanulmányait a budapesti Eötvös-kollégium tagjaként folytatta 1948-ban, ahonnan egy évvel később kizárták. 1950-ben magyar-német szakos tanári oklevelet szerzett.

1953-tól a Szépirodalmi Könyvkiadó felelős szerkesztője, majd 1967-től főszerkesztője lett. 1989-től a Holmi című folyóirat társszerkesztőjeként, 1991-től a Századvég, majd az Osiris Kiadó irodalmi vezetőjeként dolgozott.

Domokos Mátyás a Széchenyi Akadémia alapító tagja volt. Fő kutatási területeként jegyzik a XX. századi magyar irodalmat.

Számos irodalmi antológiát állított össze, gondozta Szabó Lőrinc, Weöres Sándor, Illyés Gyula műveit. Nevéhez fűződnek az Illyés Gyuláról, Weöres Sándorról, Karinthy Ferencről és Márai Sándorról készített portréfilmek.

A 77. ünnepi könyvhétre jelent meg az általa szerkesztett esszéantológia.

Címlapról ajánljuk
MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék

Rossz hangulatban indult a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban felpattanás jött. Idehaza is jó volt kezdetben a hangulat, különösen a Richter teljesített jól a reggeli bejelentést követően, a nap második felére azonban elfogyott a magyar piac lendülete. Az USA-ban iránykereséssel indult a kereskedés, majd kisebb lefordulás következett. Az amerikai kormányzati leállás után több kulcsfontosságú adat is érkezik majd a hét során, így lesznek nagy elmozdulások.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×