Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella
USS Tennesse amerikai csapásmérő atom-tengeralattjáró
Nyitókép: Wikipédia

Megszólalt a Kreml az amerikai atomtengeralattjárókról

A Kreml nem tekinti eszkalációnak az amerikai elnök múlt heti bejelentését két atomtengeralattjáró átvezényléséről, de az orosz álláspont szerint „mindenkinek nagyon-nagyon óvatosan kell bánnia a nukleáris retorikával” – mondta Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.

Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök "provokatívnak" minősített nyilatkozatára reagálva Donald Trump közösségi oldalán jelentette be pénteken: utasítást adott arra, hogy két nukleáris tengeralattjáró "helyezkedjen el a megfelelő térségben arra az esetre, ha ezek az ostoba és provokatív nyilatkozatok többnek bizonyulnának a szavaknál".

"Ebben az esetben nyilvánvaló, hogy az amerikai tengeralattjárók már harci szolgálatban vannak, ez egy folyamatban levő dolog" - jelentette ki Peszkov újságírók előtt hétfőn. Hozzátette azt is, nem akarják ezt semmilyen módon kommentálni, elkerülendő, hogy belebonyolódjanak bármiféle ellentmondásba.

"Nem gondoljuk, hogy jelenleg ez eszkalációt jelentene. Egyértelmű, hogy nagyon összetett, nagyon érzékeny ügyekről van szó, amelyek természetesen érzelmeket váltanak ki sokakból" - jegyezte meg.

Arra a kérdésre, hogy a Kreml megpróbálta-e figyelmeztetni Medvegyevet arra, hogy visszafogottabb hangot üssön meg a Trump elnökkel folytatott internetes vitáiban, Peszkov azt felelte: a vezetés egyes tagjainak minden országban más-más álláspontja, hozzáállása lehet.

"Az Egyesült Államok és az európai országok vezetésében is vannak emberek, akik nagyon erős akaratúak, ez mindenhol így van. De a lényeg Vlagyimir Putyin elnök álláspontja, a mi országunkban a külpolitikát az államfő határozza meg" - szögezte le az orosz elnöki szóvivő.

Dmitrij Medvegyev korábbi elnök és miniszterelnök, aki jelenleg az orosz biztonsági tanács elnökhelyettese, múlt héten azt mondta: fenyegetésnek, illetve az Egyesült Államok és Oroszország közötti háború felé vezető lépésnek tartja az amerikai elnök Oroszországnak adott ultimátumát.

Címképünkön a USS Tennesse amerikai csapásmérő atom-tengeralattjáró

Címlapról ajánljuk
Brüsszel új frontot nyitott, a tét most a mobilunk feletti hatalom

Brüsszel új frontot nyitott, a tét most a mobilunk feletti hatalom

Az Európai Bizottság júliusban olyan döntést hozhat, amely kötelezné a Google-t, hogy az Androidon működő rivális AI-asszisztensek ugyanolyan hozzáférést kapjanak a rendszerfunkciókhoz, mint a saját Gemini szolgáltatása. A szabályozás négy kulcsterületet érint: az asszisztens előhívását, az adatokhoz való hozzáférést, az alkalmazásokon belüli műveleteket és a telefon számítási kapacitását. Brüsszel a keresőpiaci monopólium kialakulásának tanulságai alapján ezúttal megelőző lépésként cselekszik, még mielőtt az AI-asszisztensek piaca végleg bezáródna. A tét különösen nagy Európa számára, ahol az uniós startupok még alig részesülnek a globális AI-finanszírozásból, de a nyitottabb terjesztési piac viszont esélyt adhat az európai fejlesztőknek a versenyben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×