Infostart.hu
eur:
353.6
usd:
305.74
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Laki-laki vulkán Indonézia keleti részén
Nyitókép: X / Sukiman Lintas Merapi

Nem nyugszik Indonézia tűzhányója - videó

Egy hét alatt másodszor tört ki csütörtökön a Laki-laki vulkán Indonézia keleti részén - számoltak be róla a helyi hatóságok.

A hétfői kitörésnél a csütörtöki jóval nagyobb volt, de egyelőre károkról vagy áldozatokról nem érkeztek jelentések. A Flores szigetén, Kelet-Nusa Tenggara tartományban található 1584 méter magas vulkán csütörtökön óriási hamu- és törmelékfelhőket lövellt ki, a legnagyobb kitörés mintegy 8 ezer méteres magasságot ért el - közölte Hadi Wijaya, a katasztrófaelhárítási központ vezetője.

Hozzátette: mivel a vulkánkitörés veszélyes zónája keresztezi a sziget legnagyobb városát, Maumerét a szomszédos régióval, Larantukával összekötő utat, figyelmeztették a helyi hatóságokat, hogy zárják le a közlekedést. A vulkán környékét hét kilométeres körben tilos megközelíteni. A hétfői vulkánkitörés miatt tíz faluból több mint tízezer lakost kellett evakuálni.

A természeti katasztrófában kilencen vesztették életüket, 64-en pedig sérüléseket szenvedtek, a kitörés hét iskolát, csaknem két tucatnyi lakóházat és egy kolostort pusztított el. A helyi illetékesek közlése szerint a legsúlyosabb károkat szenvedő falvak lakóit a következő fél évben új helyre telepítik, és minden új házra váró család havi 500 ezer rúpiás (12 ezer forintos) kompenzációban részesül.

A Laki-laki a Lewotobi-hegy ikervulkánjainak egyike. Az ikervulkánt a helyiek férj és feleség hegyként emlegetik. A Laki-laki a férfi, míg párja a Perempuan, a nő.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×