Infostart.hu
eur:
385.26
usd:
331.88
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Hens, hens in the farm, hens in the henhouse, rooster, cook
Nyitókép: wikoski/Getty Images

Több mint 130 tonna baromfihúst loptak el Kubában, és az utcán árulták

Ráadásul az ország jelenleg súlyos élelmiszer-ellátási gondokkal küzd; 33 ember ellen emeltek vádat.

Több mint 1600 dobozt loptak el egy állami tulajdonú raktárból Kubában, Havannában, a dobozokban összesen 133 tonna csirkehús volt - írja az Origo.

A tolvajok a kivételesen nagy zsákmányt az utcán árulták, a bevételből elektronikai eszközöket, például laptopokat, hűtőket, televíziókat vettek maguknak.

A kubai hatóságok nem közöltek a sajtóval minden részletet, de annyit elárultak, hogy a tettesek éjjel, valamikor éjfél és hajnali 2 között rámolták ki az élelmiszerraktárat. A húst teherautókkal szállították el, amik látszottak a biztonsági felvételeken.

A 133 tonna baromfi érzékeny veszteség a kubai gazdaságnak, a mennyiség az állami élelmiszerelosztó vállalat, a COPMAR tájékoztatása szerint a jelenlegi, központilag meghatározott árak alapján egy tartomány nagyjából egy hónapra elegendő, szintén központilag meghatározott szükségletét takarja.

Kubában jelenleg az élelmiszerhiány miatt szigorú jegyrendszer van érvényben.

A vádlottak között az állami vállalat magas beosztású dolgozói, valamint informatikusok, biztonsági őrök is vannak, és olyanok is, akik nem a vállalat dolgozói. Bűnösségük esetén akár 20 év börtönre is ítélhetik őket - írja a lap.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×