Infostart.hu
eur:
364.57
usd:
316.36
bux:
150381.6
2026. augusztus 12. szerda Klára
koronavírus világjárvány
Nyitókép: Pixabay

Belebukott a koronavírus-járványba a szlovák tisztifőorvos

Leváltotta a szlovák egészségügyi tárca az országos tisztifőorvost - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a minisztérium közlésére hivatkozva szerdán.

A tisztifőorvost azután menesztették, hogy a legkisebb koalíciós tömörülés, a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) távozásra szólította fel a tárcavezetőt a koronavírus-járvány idején történt, a párt szerint "kaotikus intézkedések" miatt.

Ján Mikast csütörtöktől Tatiana Cervenová váltja a hivatal élén - jelentette be Zuzana Dolinková egészségügyi miniszter, a Hang párt politikusa, aki egyidejűleg reményét fejezte ki, hogy az új vezető segít helyreállítani az utóbbi években rendkívül gyakran bírált hivatalba vetett bizalmat.

Ján Mikast az SNS az elmúlt napokban szólította fel lemondásra, arra hivatkozva, hogy Mikas a koronavírus-járvány elleni küzdelem rossz kezelése és az annak kapcsán hozott "kaotikus intézkedések" jelképévé vált.

Ján Mikas Igor Matovic korábbi kormányfővel karöltve vezette be "az átláthatatlan és veszélyes" általános tesztelést, és egyértelmű, hogy a koronavírus-járványd időszakában kialakult helyzetet a Matovic-kormány nem tudta kezelni" - írta állásfoglalásában az SNS, amely szerint a járvány idején "az állam szintjén káosz uralkodott, és mértéktelen mennyiségű anyagi forrást költöttek el".

A pozsonyi kormány az SNS által jelölt Peter Kotlár személyében idén januárban különmegbízottat nevezett ki a koronavírus-járvány idején történt intézkedések kivizsgálására.

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról csütörtökön, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Szerdán ismét a kormány döntései kerülhetnek a hazai közélet fókuszába. Magyar Péter bejelentése szerint a kabinet Pakson ülésezve döntött az alacsony vízállás problémáját hosszú távon kezelő beruházásról: megkezdődik egy dunai fenékküszöb építése, szükség esetén pedig két bárka irányított elsüllyesztésével is készek megemelni a folyó vízszintjét. Nem ez volt az egyetlen kormányzati tájékoztató ma: 9 órától az augusztus 20-ai ünnepség részleteire derült fény, ahol bejelentették, hogy a programsorozat 4 milliárdból valósul majd meg, és 2000 drón is részt vesz a showban. Mindeközben kiderült, hogy 2024-től a választásokig 26 milliárd forintot fizetett az Orbán-kormány a Századvégnek, a NER-es építőipari cégek egy friss becslés szerint 2010 óta 900-1000 milliárdnyi profitra tehettek szert túlárazásokból, az Országos Mentőszolgálat telephelyein pedig rendőrök jelentek meg, a Népszava szerint a mentőautók beszerzésének ügyében. Budapest továbbra is küzd a nehéz anyagi helyzettel, szeptember végéig 125 milliónyi hitelt kellene visszafizetnie, aztán október közepéig 86 milliárdnyi szolidaritási hozzájárulást átutalni az államkasszába – ez a jelenlegi körülmények közt lehetetlen kihívást jelent, így egyre sürgetőbb a megállapodás a kormánnyal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×