Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
327.18
bux:
109506.37
2025. december 15. hétfő Valér
III. Károly brit király a Nemzetközösség főbiztosainak adott fogadáson a londoni királyi rezidencián, a Buckingham-palotában 2022. szeptember 11-én. Károly édesanyja, II. Erzsébet királynő három nappal korábban, 96 éves korában, uralkodásának 71. évében elhunyt, azóta ő az új uralkodó.
Nyitókép: MTI/AP/PA pool/Victoria Jones

Meg kell operálni III. Károlyt

Jóindulatú prosztata-megnagyobbodás miatt megoperálják az Egyesült Királyság és több nemzetközösségi ország uralkodóját.

A Buckingham-palota közlése szerint a műtétre a jövő héten kerül sor. A 75 éves király nyilvános programjait a gyógyulásának idejére - egy rövid időszakra - elhalasztják, írta a BBC.

"Mint évi több ezer más férfi, III. Károly is prosztata-megnagyobbodás miatt kért kezelést" - áll a palota közleményében.

A jóindulatú prosztatamegnagyobbodás gyakori az 50 év fölötti férfiaknál és viszonylag ritkán jelent súlyos állapotot a brit egészségügyi szolgáltató, az NHS honlapja szerint. Ez az elváltozás nem jelenti azt, hogy a páciensnek nagyobb az esélye a prosztatarákra, teszik hozzá.

A bejelentés néhány órával azután érkezett, hogy a Kensington-palota közölte: hasi műtéten esett át Katalin walesi hercegnő, Vilmos trónörökös felesége. Az ő lábadozása várhatóan hosszabb ideig eltart.

Címlapról ajánljuk
MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 15. 20:25
×
×
×
×