Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Vlagyimir Putyin orosz (j) és Miguel Díaz-Canel kubai elnök Fidel Castro néhai kubai kommunista vezető moszkvai szobrának ünnepélyes leleplezésén 2022. november 22-én.
Nyitókép: -

Százezrével folyamodnak orosz állampolgárságért

Legalábbis a moszkvai belügy szerint.

Tavaly 691 045 külföldi kapott orosz állampolgárságot - közölte az orosz belügyminisztérium sajtóközpontja.

Egy évvel korábban, 2021-ben az orosz állampolgárságot 735 385 külföldi szerezte meg. A tárca közleménye az új állampolgárok származási országával kapcsolatban nem tartalmaz adatokat.

Az orosz belügyminisztérium szerint tavaly 13,3 millió orosz útlevelet állítottak ki, szemben a 2021-ben kiadott 11,3 millió okmánnyal. Személyi igazolványt 2022-ben 7,9 millió, tavaly pedig 7,4 millió ember kapott.

2022-ben 141,3 ezer külföldi számára tiltották meg az Oroszországba való belépést. 2021-ben ez a szám 176,3 ezer fő volt.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×