Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Twitter/Павло Кириленко

Rakétacsapás ért egy evakuálásra használt vonatállomást Ukrajnában – fotók

Ukrán hírek szerint több mint 30 halálos áldozat van már. Oroszország közölte, ez provokáció, nem hajtottak végre támadást, az ott becsapódott rakétákat nem is használják.

Az Ukrán Vasutak elnöke a Telegramon azt írta, hogy a donyecki Kramatorszk városában egy vasútállomást találta el két rakéta – írja a BBC. Olekszandr Kamysin azt is hozzátette, hogy több mint 30 halálos áldozatról tudnak és több mint 100 sérült van.

Frissítés, 12.50: A Donyecki Regionális Katonai Igazgatóság vezetője, Pavlo Kirilenko közölt a Twitteren friss adatokat az áldozatokról, jelenleg 39 elhunytról és 87 sebesültről tudnak, sokan súlyosan sérültek.

A vasúttársaság azt is közölte, hogy ugyanebben a régióban három vonat megállásra kényszerült, miután légicsapás érte a vasútvonalat csütörtökön.

A Kramatorszk az egyik legkeletibb, még mindig működő vasútállomás Ukrajnában, menekültek evakuálására is használják.

A városi tanács közben arra figyelmeztette a lakosságot, hogy maradjanak a menhelyeken.

Pavlo Kirilenko a Twitterén fotókat is közölt a helyszínről, valamint a BBC tudósítása szerint közölte, hogy több ezer vonatra váró ember volt a helyszínen, amikor két rakéta csapódott be az állomáson.

A Reuters hírügynökség azt írta, független forrásból nem tudta megerősíteni a kramatorszki támadásról és az áldozatok számáról szóló híreket, illetve a Kirilenko által közzétett fotók hitelességét.

A BBC később közölt néhány fényképet a helyszínről, azt írva, hogy ezek hitelességét megerősítették.

A RIA Novosztyi orosz hírügynökség jelentése szerint a moszkvai védelmi tárca közölte: "provokáció és nem felel meg a valóságnak a kijevi nacionalista kormány állítása arra vonatkozóan, hogy Oroszország csapást mért egy kramatorszki vasútállomásra". Hozzátették, hogy azokat a rakétákat, amelyek a hírek szerint a vasútállomásnál becsapódtak, csak az ukrán hadsereg használja, és az orosz hadseregnek pénteken Kramatorszkban nem voltak kijelölt katonai célpontjai.

Az ukrán hatóságok szerint az orosz hadsereg új offenzívára készülve átcsoportosítja erőit, és Moszkva arra készül, hogy minél nagyobb területet szerezzen meg Kelet-Ukrajnában. Ott a helyi hatóságok az utóbbi napokban arra biztatták a lakosokat, hogy távozzanak a térségből, amíg azt még viszonylagos biztonságban megtehetik.

Oroszország tagadja, hogy civileket támadna a február 24-én indított "különleges hadműveletében", amelynek célja Moszkva szerint Ukrajna demilitarizálása és "nácitlanítása".

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását. Bassár el-Aszad bukott szíriai diktátor egykori hívei szervezkednek Moszkvából, a céljuk, hogy felkeléseket szítsanak az új kormány ellen, és visszaszerezzék elvesztett befolyásukat. Állítólag már 50 ezernél is több harcost számlál a mozgalom. Oroszország tengeri blokáddal válaszolhat az ukrán kikötőkből induló áruszállítmányokra az orosz tartályhajókat ért ukrán dróntámadások után. Ez az akció azonban sok veszélyt rejt: Moszkva pontosan a növekvő veszteségek miatt vonult vissz a Fekete-tengerről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×