Infostart.hu
eur:
379.48
usd:
324.33
bux:
124143.85
2026. március 2. hétfő Lujza

Újabb lépés a közös magyar választási lista felé Szlovákiában

Ötpárti egyeztetetést kezdeményez a Magyar Közösség Pártja (MKP) annak érdekében, hogy a szlovákiai magyarságot képviselő szervezetek közös választási listán induljanak a jövő februári parlamenti választáson - derült ki abból a sajtónyilatkozatból, amelyet a felvidéki magyar párt elnökségének éjszakába nyúló ülése után adtak ki.

Az ötpárti egyeztetés vendéglátója az MKP lesz, arra a Most-Híd szlovák-magyar párton kívül további három, jelentősen alacsonyabb támogatottságú pártot is meghívnak. E három szervezet a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDSZ), a korábban a Most-Híd listáján parlamentbe jutó, majd a pártból kilépő Simon Zsolt által vezetett Magyar Fórum, illetve az ezen a héten bejegyzett Összefogás nevű formáció. A találkozó várhatóan a hétvégén lesz - tudta meg az MTI.

Az ötpárti egyeztetést azután tartják, hogy az MKP elnöksége kedden nem fogadta el azokat az irányelveket, amelyekre az MKP, a Most-Híd és az MKDSZ tárgyalódelegációja a múlt pénteken javaslatot tett.

Az előterjesztésben az szerepelt, hogy a három párt közös választási listán, egy választási párt keretében indul a szlovákiai parlamenti választáson.

A választási pártot a trió legkisebb szervezete, az MKDSZ hozta volna létre saját átnevezésével. A szervezetnek a Régiók Pártja Híd MKP nevet szánták. A javaslatban az is szerepelt, hogy az érintettek további egyeztetést folytatnak majd más magyar pártokkal választási listájuk bővítéséről.

A hosszú tárgyalások után elkészített javaslatot több kritika érte. A választási listákat november végéig kell leadni

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×