Infostart.hu
eur:
353.81
usd:
309.29
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia

Két határátkelőn még tartják magukat az ukránok

A külföldi regisztrációjú autók ukrán tulajdonosait hátrányosan érintő új vámtörvények ellen tiltakozók két határátkelők lezárásával továbbra is akadályozzák Kárpátalján a Szlovákiában irányuló forgalmaz.

Az ukrán belügyminisztérium tájékoztatása szerint a tüntetők az Ungvár-Felsőnémeti és a kisbereznai közúti határátkelőnél zárták le az utat, a többi kárpátaljai határátkelőhely a megszokott rendben működik.

A hatóságok több olyan autós ellen indítottak büntetőeljárást, akik részt vettek a nyugat-ukrajnai határátkelők blokádjában - olvasható a közleményben.

Hennagyij Moszkal, Kárpátalja kormányzója szerdán hivatalában megbeszélést folytat az ukrán parlament kárpátaljai képviselőivel az Ukrajnában használt külföldi regisztrációjú autókkal kapcsolatban kialakult helyzetről. A megyevezető a tüntetők küldöttségével folytatott hétfői megbeszélésén megígérte, kérni fogja a kárpátaljai honatyákat, hogy kezdeményezzék az érintett autótulajdonosokat sújtó vámtörvények módosítását.

Vasárnap Ukrajna európai uniós határátkelőhelyein forgalmat akadályozó tiltakozásba kezdtek a külföldi rendszámú autók tulajdonosai, miután november 25-től magas behozatali vám vagy kaució kiszabásával nehezítették meg az uniós tagországokban regisztrált ukrán tulajdonú gépkocsiknak az ország területére történő belépését és belföldi használatát.

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×