Infostart.hu
eur:
386.05
usd:
332.14
bux:
121707.56
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Magyar nő halála Amerikában: elengedték a gyanúsítottat

Szabadlábra helyezték azt a férfit, akit két hete vettek őrizetbe egy kaliforniai szépségszalonban történt robbanással összefüggésben, amelyben életét vesztette a szalont vezető magyar nő.

Az 59 éves, kaliforniai illetőségű férfit, Stephen Bealt vasárnap engedte szabadon egy kaliforniai bíró, aki a vádhatóság kérésére ejtette az ellene felhozott egyetlen, "nem bejelentett romboló hatású szerkezet birtoklása" miatti vádat.

A szövetségi nyomozóhatóságok korábbi közlése szerint két házilag készített robbanószerkezetet, három kézifegyvert és mintegy 45 kilogramm robbanóanyagot találtak Beal házában. Az ügyészség azután kérte a vád ejtését, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) megkérdőjelezte azt, hogy a Beal otthonában talált anyagok kimerítik a "romboló hatású szerkezet" törvényi meghatározását.

Bealnek rakétamodellezés volt a hobbija. Azt mondta a nyomozóknak, hogy nem készített semmilyen pokolgépet, és nem voltak olyan anyagai, amelyek akkora pusztítást okozhattak volna, mint amilyet a híradásokban bemutattak. Beal egyik szomszédja és barátja szerint a férfi lánya azt mondta neki: a robbanóanyagokról megállapították, hogy azok törvényesen beszerzett és tárolt tűzijáték-alkalmatosságok, és ezek, valamint a házban talált más bizonyítékok nem egyeznek a bűntény helyszínén vett mintákkal.

A szóban forgó tragédia május 15-én történt a kaliforniai Aliso Viejo kisvárosban. Egy szépségszalonban robbanás történt, és meghalt a szalont fenntartó magyar nő, három ember pedig megsebesült. A magyar nő kezében egy doboz robbant fel kinyitáskor. A nyomozóhatóságok még vizsgálódnak a bűntény helyszínén, és nem neveznek meg gyanúsítottak, amíg nem gyűjtöttek össze ehhez elegendő bizonyítékot.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×