Infostart.hu
eur:
363.6
usd:
308.56
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Electric car lithium battery pack and power connections
Nyitókép: kynny/Getty Images

Lapértesülés: nem lesz elbocsátási hullám a CATL-nél

A CATL felfüggesztette a magyar dolgozók elbocsátását, részben a bejelentett hatósági ellenőrzések miatt.

A debreceni akkugyár hat jelenlegi és volt alkalmazottja arról tájékoztatta a Telexet, hogy a vállalat vezetése leállította a korábban tervezett, július 15-ig végrehajtandó leépítéseket.

Három egymástól független informátor szerint a CATL vezetése csütörtök késő délután válságértekezletet tartott, ahol a negatív sajtóvisszhang és a várható hatósági vizsgálatok miatt határozatlan időre felfüggesztették az elbocsátásokat – írja a lap.

A források beszámolói alapján az elmúlt napokban jelentős bizonytalanság alakult ki a vállalat vezetésében. Egyes dolgozók attól tartanak, hogy a médiafigyelem csökkenésével és az ellenőrzések lezárultával folytatódhatnak a leépítések, különösen mivel Kínában állítólag már kiosztották a Debrecenben felszabaduló pozíciókat. Más források optimistábbak, szerintük a cég új kínai vezetése felismerte, hogy az eredeti stratégia nem működőképes.

A CATL korábbi sajtóközleményében hangsúlyozta, hogy „továbbra is elkötelezett a hazai munkaerő foglalkoztatása mellett, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a gyártási folyamatokat a lehető legtöbb magyar munkavállalóval valósítsa meg”. Ezt a kijelentést több dolgozó is képmutatónak tartja a történtek fényében – írja a Telex

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×