Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.74
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Old fashioned sign in the window of a shop saying in Hungarian ZĂĄrva, meaning in english Closed.
Nyitókép: Gwengoat/Getty Images

Az ünnepi hétvégén három napon is zárva lesznek az üzletláncok, ez kedvez a családi vállalkozásoknak

A Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint a csokoládé határozottan drágult, a hústermékek terén viszont sokkal jobb a helyzet.

A két legerősebb húsvéti nap a kereskedelemben a szerda és a csütörtök – mondta az InfoRádióban Neubauer Katalin, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára.

„Nagypéntek pár éve már munkaszüneti nap, ezért szeretnénk ismételten felhívni a vásárlók figyelmét, hogy pénteken nem lesznek nyitva a hálózatban működő nagy üzletek, csak a családi vállalkozásban működő kisebb boltok, az éjjel-nappalik, illetve a benzinkutakon található élelmiszerüzletek” – hangsúlyozta a főtitkár.

A hátralévő időszakban a kereskedők a lehető legnagyobb forgalomra számítanak, jegyezte meg a szakértő. Mint mondta, szombaton teljes nyitvatartással, sőt, akár meghosszabbítottal is várják az üzletek a vásárlókat, tekintve, hogy a vasárnap és a hétfő is ünnepnap, a boltok is zárva tartanak. Neubauer Katalin szerint

a kiskereskedőknek, családi vállalkozásoknak nagyobb bevételt hozhat az, hogy a nagy üzletláncok pénteken, vasárnap és hétfőn nem nyitnak ki.

A szövetség főtitkára elmondta, az általános tapasztalat és a kereskedelmi láncoktól kapott visszajelzések alapján elmondható, hogy az édesipari termékek, tehát a csokoládé termékek árában tapasztalható 10 százalék körüli áremelkedés, amit a kakaó világpiaci árának jelentős emelkedése okoz.

A húskészítmények terén viszont kedvező tapasztalatokról számolt be, miszerint a kereskedők a tavalyi árszintet tudták tartani, így ez jobb lehetőséget ad a családok számára, hogy idén bőven jusson ezekből a termékekből az asztalra.

Ma tehát még nyitva vannak a nagyobb üzletek is, amelyek nagypénteken már nem nyitnak ki, és vasárnap valamint hétfőn is zárva maradnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×