Infostart.hu
eur:
362.23
usd:
313.44
bux:
148085.97
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
stock photo
Nyitókép: Getty Images/Jozsef Zoltan Varga

Babakötvény: éves összegkorlátot kaptak a vásárlók

Az indoklás: az ukrajnai háború.

A fiatalok életkezdési támogatásáról szóló 2005. évi CLXXIV. törvényt egy rendeletben módosította a kormány az éjjel megjelent Magyar Közlöny szerint. A "Start-számlákra való befizetések veszélyhelyzeti szabályairól" szóló rendelet új kikötése, hogy

csak évi 1 200 000 forintot lehet befizetni

egy Start-számlára. Az új szabály február 13-án, kedden már hatályba is lépett.

Fontos kitétel, hogy az új összeghatárt a mostantól teljesített befizetésekre kell alkalmazni.

Mint ismert, ezeken az államkincstári Start-számlákon van az állam által minden 2005. december 31. után született gyerek számára biztosított 42 500 forint életkezdési támogatás, és ide fizethetnek be a szülők (vagy rajtuk keresztül hozzátartozók) további összegeket Babakötvény vásárlására. Ráadásul az állam még egy picivel meg is toldja ezt az éves befizetések 10 százalékával, de maximum 12 000 forinttal.

Jelenleg ez az állampapír-konstrukció kínálja a legmagasabb kamatot az állampapírpiacon: az előző évi infláció plusz 3 százalék most 20,6 százalékot jelent, ami jócskán előzi az összes többi állampapírt.

A Start-számlán lévő összeghez legkorábban akkor lehet hozzájutni, ha a gyerek elmúlt 18 éves, illetve ha lejárt a 19 éves Babakötvény futamideje. (További feltétel, hogy a számlanyitás után elteljen legalább 3 év).

Címlapról ajánljuk
El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

Az extrém hőség miatt megugrott az ásványvízforgalom. Az InfoRádió Neubauer Katalint, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkárát kérdezte.

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is. Tegnap az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a mai nyitás előtt pedig a Disney és az Eli Lilly, a hazai blue chipek közül pedig az OTP tette közzé hajnalban a számait, délután pedig a Magyar Telekom tette ugyanezt. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadtak a pluszok Európában, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő volt ma a Mol és az OTP esése következtében. Az amerikai tőzsdéken erősen indult a szerdai kereskedés, de a Nasdaq és az S&P 500 végül estek, míg a Dow Jones emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×