Infostart.hu
eur:
359.14
usd:
309
bux:
130632.44
2026. május 21. csütörtök Konstantin
Nyitókép: vezess.hu

Ha autót akar venni, akkor most húzzon bele!

Jó évet zárhat a belföldi használtautópiac elsősorban a második fél évben felpörgő adásvételeknek köszönhetően, így éves szinten elérhető a tavalyi, 825 ezres adásvételi rekord - közölte a JóAutók.hu portál.

A közlemény szerint az év egészében a használtautó-átírások száma jó eséllyel a 820-830 ezres sávon belül lehet, az elmúlt hónapban mintegy 72 ezer személygépkocsi cserélt gazdát, 7,3 százalékkal több, mint tavaly novemberben - írták a Datahouse frissen közzétett, előzetes adataira hivatkozva.

Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója úgy fogalmazott: "2023 sem az új autókat értékesítő márkakereskedők, sem a használtautó-importőrök számára nem lesz gyümölcsöző év: az előbbi piacon 3-4 százalékos, míg az utóbbin 16-17 százalékos visszaesés várható tavalyhoz képest. A belföldi használtautó-piacon ugyanakkor az előző évivel megegyező forgalmat tapasztalhatunk."

Kiemelték: a használtautó-piacon 2023 első tizenegy hónapjában gazdát cserélő 761 ezer személyautó mennyisége 0,9 százalékkal maradt el az előző év hasonló időszakában regisztrált 768 ezres értéktől, az importált használt autók száma ugyanebben a periódusban 98 500 volt, ami 16,9 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×