Infostart.hu
eur:
360.38
usd:
309.02
bux:
151539.19
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Elkészült a 100 ezredik e-motor Győrben 2019. decemberében.
Nyitókép: Forrás: Audi Hungaria

KSH: 8,9 százalékkal nőtt az ipari termelés

A járműgyártás hathavi csökkenés után újra emelkedett.

Az ipari termelés volumene januárban 8,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva 7,1 százalékkal emelkedett a termelés. Decemberhez képest 1,9 százalékkal nőtt a szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás - közölte pénteken első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A nyers adat tavaly június, a munkanappal kiigazított index július óta a legnagyobb növekedést mutatja. A havi adat a minimális decemberi csökkenés után jelez ismét emelkedést.

A növekedéshez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult. A legnagyobb súlyú járműgyártás hathavi csökkenés után újra nőtt - közölte a KSH. Decemberben 19,8 százalékkal maradt el a járműipar kibocsátása az egy évvel korábbitól, a tavalyi év egészét tekintve pedig 1,9 százalékkal csökkent az előző évi 11,1 százalékos zuhanást követően.

A számítógépek, elektronikai és optikai termékek gyártása januárban gyakorlatilag stagnált azt követően, hogy öt hónap csökkenés után decemberben 14,8 százalékkal emelkedett és a tavalyi évben 5,9 százalékkal nőtt.

Az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása az ipari átlag feletti mértékben emelkedett januárban is, miután tavaly augusztus óta minden hónapban kétszámjegyű növekedést mutatott, és az egész évben is kimagasló mértékben, 8,9 százalékkal nőtt a kibocsátás.

Az ipari termelés januári részletes adatait egy hét múlva, március 11-én közli második becslése alapján a KSH.

Címlapról ajánljuk

Csiki Gergely: a fő kérdés, hogy lehet egyensúlyt teremteni a kiadási vágyak mellett

Jelzésértékű, hogy 7 százalék fölé kellett emelni az idei költségvetés várható hiányát. Most mindenki arra kíváncsi, hogy kezelhető-e a helyzet megszorítások nélkül. A Portfolio makrogazdasági elemzőjét erről, illetve a piacok bizalmának várható feltételeiről kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Úgy tűnik, Ukrajna lassan elveszíti a háborút Oroszország ellen – jelentette ki Mihajlo Fedorov volt ukrán védelmi miniszter a Reutersnek kedden. Fedorov az interjúban azt mondta, Ukrajnának nincs elképzelése arról, hogy miként tudná megnyerni a háborút, és az ország megbénult az innováció hiánya miatt. A júliusban menesztett politikus szerint a mélyen gyökerező korrupció és a kormányzati szervek politikai befolyásoltsága szintén hátráltatja Ukrajnát. A Wall Street Journal értesülései szerint azért utazhatott Moszkvába John Ratcliffe CIA-igazgató, mert az amerikai hírszerzés azt gyanítja, hogy Moszkva katonai mozgósításra vagy a NATO elszántságának tesztelésére készülhet. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×