Infostart.hu
eur:
379.09
usd:
319.5
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

700 milliós és 18 milliós budapesti lakások - körkép szélsőségek között

Pörög az új építésű lakások piaca a fővárosban, 23,5 ezer lakóingatlant számlál a Budapesti Lakáspiaci Riport, ám többségüket már el is adták, 7 ezernél is kevesebb eladó otthon van.

Elkészült a Budapesti Lakáspiaci Riport legújabb, 2019 első negyedévére vonatkozó elemzése, ami azokra a legalább négylakásos, új társasházak jellemzőire vonatkozik, ahol legalább egy szabad lakást még kínálnak a fejlesztők. Ezek alapján közel 23 500 az új lakások állománya Budapesten, a kínálat viszont két évvel ezelőtti szintre esett vissza, és mindössze másodszor fordult elő az azóta eltelt negyedévekben, hogy 7 ezernél kevesebb a szabad lakások száma a piacon - derül ki a Pénzcentrum gyűjtéséből.

Nagy mértékű átárazás figyelhető meg a szegmensben

A rendelkezésre álló áradatok alapján a lakások több mint felét (56%-át) átárazták a télen, a korrekciók 89 százalékában áremelés történt, melynek következtében

az átlagos emelés 3,33 millió forint (6%) volt pár hónap leforgása alatt.

Az átárazások következménye, hogy 2019 elején egész Budapesten az átlagos négyzetméterár, a még szabad új lakások esetében 842 ezer forint, míg három hónappal korábban ez az érték még a 800 ezer forintot súrolta.

A három legdrágább "lakás" a gyűjtés szerint (projektenként csak a legdrágább luxuslakások):

  • 1. Skyline Residence: A főváros XII. kerületében található Költő utcában található 17 lakásos projektben található jelenleg a legdrágább árcédulát viselő luxuslakás. A földszinti, bő 237 négyzetméteres, 5 szobás ingatlan (plusz bő 78 négyzetméter terasz, és 217 négyzetméter kert) kínálati ára 691 100 000 forint, ami a Riport számított négyzetméterei (266nm) alapján majdnem 2,6 milliós négyzetméterárat jelent.
  • 2. Loft Astoria: Budapest V. kerületében, a Múzeum körút elején, 649 380 000 forintért kínálnak megvételre egy 7. emeleti, 3 szobás, 226,5 négyzetméteres (plusz 60,5 négyzetméter terasz) luxuslakást. A négyzetméterár, a számított alapterület () alapján, ez esetben is a 2,6 millió forintot súrolja alulról.
  • 3. Palazzo Dorottya: 428 125 000 forintért várják a vevőket az V. kerületi Dorottya utcában található, 5. emeleti, 4 szobás, bő 200 négyzetméteres (plusz 33,5) lakásra. A számított négyzetméterek alapján (215,2) ez esetben 1,989 millió frintos négyzetméterárról beszélhetünk.

A legolcsóbb

Budapest legdrágább lakásának árából majdnem 38 darabra futná a legolcsóbb lakásból. Jelenleg ugyanis mindössze 18 215 800 forintot kér a Hermina Bau, a XIV. kerületi Hermina Happy Land Pöstyén projektben található, mindössze 27 négyzetméteres garzonlakásért.

Van még extrém ár

Erre kiváló példa a főváros legdrágább garzonja is, amely az 5. kerületi Emerald Residence társasházban található; a lakás(ka) 37,3 (terasz és erkély nélkül) négyzetméteres, és 101,7 millió forintot kóstál - ez több mint 2 millió 726 ezres négyzetméterár (terasz, erkély nélkül számított alapterület alapján).

A legnagyobb lakóingatlan (321 négyzetméteres lakás erkély, terasz nélkül; 257 millió forint, III. kerület) méretéhez képest eltörpül Budapest legkisebb új építésű lakása. A VII. kerületi Dob utca 60 szám alatti házon futó ráépítéses projektben akad egy lakóingatlan, ami mindössze 16,99 (!) négyzetméter. Ehhez képest igencsak borsosnak tűnik a 28 millió forintos árcédula (négyzetméterára bő 1 millió 648 ezer forintra jön ki).

Címlapról ajánljuk
„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×