Infostart.hu
eur:
386.77
usd:
332.09
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Hárommilliárdot spórolna a Közútkezelő

Az idén 3 milliárd forint megtakarítást tervez a Magyar Közútkezelő Kht. A társaság közleménye szerint a pénzt az utak karbantartására fordítják. A közútkezelőnél tavaly 15 százalékos, az idén 7 és fél százalékos létszámleépítést hajtottak végre.

A kht. az idén 6 milliárd forintot fordít a kátyúk megszüntetésére, 3 milliárdot pedig az útjelek festésére.

A társaság közölte azt is, hogy augusztus elejétől ingyenessé tették a közhasznú információkat tartalmazó Útinform szolgáltatást.

A Magyar Közútkezelő már a múlt héten felmondta azokat a szerződéseket, amelyek keretében egyes televíziók és rádiók eddig fizettek a hírekért.

A kht. álláspontja szerint az utakról szóló adatok közhasznú információk, és a társaság is abban érdekelt, hogy azokról minél több autós és fuvarozó értesüljön.

Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×