Infostart.hu
eur:
385.42
usd:
328.57
bux:
121486.52
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Drónos ételkiszállítást indított a foodora - kiderült, itthon hogyan képzelik ennek jövőjét

Együttműködve a Tele2 és az Aerit vállalatokkal, a foodora Svédországban úttörő drónos kiszállításba kezdett, elsőként az élelmiszeriparban.

A drónos kiszállítások a hét minden napján elérhetőek lesznek. Az elkövetkező hónapokban pedig egyre bővül az éttermeknek és üzleteknek a száma, hogy még szélesebb választékot és kényelmet kínáljanak a vásárlóknak - szól az ígéret.

Elsőként a Stockholm közeli, szigetekkel tagolt Värmdö területét választották ki a drónos kiszállítások helyszínéül. A foodora célja a további terjeszkedésen keresztül az, hogy a nehezen megközelíthető területeken is ugyanazt a szolgáltatást nyújthassák, mint a nagyvárosokban

„A gyors házhozszállítás számunkra demokratikus kérdés - bárhol is tartózkodik az ember az országban, lehetővé kell tenni, hogy gyorsan hozzájusson ahhoz, amire szüksége van, például gyógyszerekhez vagy a napi bevásárláshoz. Ez a lehetőség nem csak azok számára kell, hogy elérhető legyen, akik a nagyvárosokban élnek” - fogalmazta meg indokaikat Daniel Gustafsson Raba, a svéd foodora logisztikai igazgatója.

„Az igazi innovációkat a szükség szüli, és bár nálunk nincsenek extrém nehezen megközelíthető városrészek vagy települések, mint egy széttagolt szigetekkel tarkított országban, a jövő logisztikája elképzelhetetlen a foodora alakító részvétele nélkül” - osztotta meg a magyar vonatkozásokat a cég közleményében Garay Péter, a foodora Magyarország operatív igazgatója.

„Magyarországon mindig is nélkülözhetetlenek lesznek a futárpartnereink, a technológiai lehetőségekre pedig inkább segítő kézként tekintünk. Olyan területeken tudjuk elképzelni az automatizációt, amely a futárok számára is könnyítést jelenthet: például egy nagyobb irodaházban, vagy zárt campuson, ahol több perc is lehet, amíg a futár megtalálja a vásárlót vagy az ajtót, pedig már úton lehetne a következő rendelésért. Ezekben a helyzetekben hasznos lehet egy az adott helyszínre optimalizált robot, amely átveszi a recepción a rendelést a futártól, és azt a megfelelő ajtóhoz, vagy akár az íróasztalhoz viszi, miközben melegen tartja" - tette hozzá Garay Péter.

Címlapról ajánljuk
Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Különleges lehetőséget kaphatnak majd az új KRESZ bevezetésével az ország legjobb kerékpárosai. Az InfoRádió a „sportkerékpáros licencről” is kérdezte Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×