Infostart.hu
eur:
388.54
usd:
329.92
bux:
110890.99
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Unsplash.com

Fizetős lesz egy kedvenc turistaútvonal

Japánban júliustól belépőt fognak szedni a szigetország egyik látványosságának számító Fudzsi-hegy legnépszerűbbnek számító turistaútvonalán, a Josida-ösvényen - jelentette be kedden a Fudzsit is magába foglaló Jamanasi prefektúra egyik illetékese.

A tájékoztatás szerint a döntés a tisztaság megőrzése és az emberek testi épségének biztosítása miatt született, a jegyet pedig 2000 jenért (körülbelül 4700 forint forint) lehet megváltani. Mindemellett 4000-re korlátozzák a napi látogatók számát, a belépés pedig délután négy és hajnali két óra között tilos lesz.

A Japán legmagasabb hegyének számító, Tokiótól alig kétórányi vonatútra található 3776 méteres Fudzsit júliustól szeptemberig rendszerint több mint 220 ezer ember keresi fel. Kaszai Tosiaki, a helyi önkormányzat egyik illetékese elmondta, hogy a koronavírus-járvány nyomán bevezetett korlátozások feloldását követően jelentősen nőtt a hegyre tartók száma. Kiemelte, hogy az önkormányzat fontosnak tartja azt is, hogy az emberek a hegyi környezetnek megfelelő ruházatot hordjanak és más módon is készüljenek fel a mászásra, például nézzenek utána a közösségi oldalakon az aznapi látogatók számának.

A japán sajtóban minden nyáron több hír jelenik meg az útnak felkészületlenül nekivágó turistákról, köztük olyanokról, akik az ösvényen vernek tábort, tiltott helyen tüzet gyújtanak, vagy éppen pihenő nélkül próbálják elérni a csúcsot.

Jóllehet a csúcsra vezető másik három turistaút továbbra is ingyenesen használható, a Josida-ösvény a turisták kedvence. Hivatalos adatok szerint a hegycsúcsot meghódítani akarók 60 százaléka választja ezt az utat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Mindenkit megborított az állampapír-őrület – Ilyen eredményre kevesen számítottak!

Mindenkit megborított az állampapír-őrület – Ilyen eredményre kevesen számítottak!

Ha egyetlen dolgot kell kiemelni a magyar megtakarítási és befektetési piacot meghatározó tényezők közül, akkor 2025-ben egyértelműen a hatalmas állampapír-kifizetések jutnak eszünkbe. Az évtizedek óta nem látott inflációs hullám következtében mintegy 1200 milliárd forint kamat és közel 3200 milliárd forint tőke zúdult ki idén az inflációkövető lakossági kötvényekből – a gigantikus pénzeső nemcsak az állampapírok, de az összes többi befektetés világát is fenekestül felforgatta. Váratlan fejleményként értékelhetjük, hogy a befektetési alapkezelők csak részben lehettek elégedettek: az állampapírokból felszabaduló pénzek jelentős részben ezen a piacon találták meg a helyüket, ugyanakkor a tőkebevonás mértéke alulmúlta a szektor terveit. Az állampapírok beágyazottságát jól mutatja, hogy a példátlan nagyságú kifizetések ellenére a lakosság idén is nettó vásárlóként volt jelen az államkötvények piacán, miközben más szereplők, például a pénzintézetek és a külföldi befektetők még nagyobb részt hasítottak ki a magyar adósságportfólióból. Látványos ábrákon mutatjuk, mik voltak a legizgalmasabb állampapír-piaci fordulatok 2025-ben – nem kérdés, hogy a téma helyet érdemel az év top 10 legérdekesebb sztorija között!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×