Infostart.hu
eur:
362.4
usd:
310.31
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Fuldoklik Peking a hatalmas homokviharban

Hétfő óta homokvihar söpör végig Pekingen és Észak-Kína más térségeiben, ami mintegy 409 millió embert érint - írja a kínai erdészeti minisztériumra hivatkozva a Global Times című kínai újság.

A pekingi légszennyezettségi index hétfőn 1300-ra, a négyszintű skála felső határa fölé emelkedett, így a pekingi meteorológiai hivatal sárga figyelmeztetést adott ki a mindennapi életet befolyásoló homokvihar és szél miatt, emellett emlékeztette a lakosságot a szükséges óvintézkedések megtételére is.

Kedd reggel a pekingi légszennyezettségi érték 900 körül volt.

A nagyrészt Dél-Mongólia felől érkező homokvihar idén nyolcadik alkalommal sújtja a kínai fővárost - közölte a kínai erdészeti tárca.

Az meteorológiai központ beszámolója szerint

Észak-Kínában idén már több homokvihar volt, mint az elmúlt tíz évben átlagosan.

Kína folyamatosan azon fáradozik, hogy javítsa a városok levegőminőségét, és ezért szigorú környezetvédelmi előírásokat adnak ki, különösen a Kína északi részén elhelyezkedő gyárakra. Ám a Góbi-sivatag közelsége miatt márciusban és áprilisban gyakoriak a homokviharok ebben a térségben.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Már most több 65 év feletti él Magyarországon, mint 15 év alatti. De nem csak kihívást, lehetőséget is jelent, hogy öregszik a társadalom. Az idős korosztály hatalmas gazdasági potenciállal is bír, az általuk generált fogyasztás már csaknem a világ harmadik legnagyobb gazdasági erejévé vált – hívja fel a figyelmet az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Szegedi Andrea szerint Magyarország számára is komoly lehetőséget tartogat az úgynevezett „silver gazdaság”.

Forsthoffer Ágnes a megható pillanatait is megmutatja

A házelnök hivatalos oldalán egy videó jelent meg az ünnep emlékezetes momentumairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×